Miloš Škorpil

4. 8. 2020 | Úvod | Miloš Škorpil

Zakladatel Běžecké školy Miloše Škorpila a šéftrenér

Více jak 55 let aktivní běžecké praxe, skoro stejně dlouho se věnuje i tréninku jiných.

Dvojnásobný mistr České republiky v běhu na 24 hodin, 4. na mistrovství světa v běhu na 24 hodin, držitel řady vytrvalostních rekordů, od tří oběhů České republiky po běh do schodů na Everest.

Odborný poradce a trenér v televizním pořadu Parta maraton.

Autor a spoluautor knih: Běžecká bible Miloše Škorpila, Běhání pro všechny, Škorpilova škola běhu, Šťastný života běh, Jak uběhnout maraton za 100 dní, Modrá knížka o běhání a o životě, Běž a nepřestávej, Od joggingu po maraton, 7 + jeden krok k manažerské kondici, Běháme po Praze a okolí, Běžecká čítanka

Trenérské úspěchy: Ivana Sekyrová – splnění limitu na olympijský maraton v Londýně, Milan Šumný – 5. místo na Spartathlonu 2018. Za své největší trenérské úspěchy považuje přivedení tisíce lidí k běhání a pomoc při plnění jejich běžeckých snů!

Životní motta:

Učinit všechny lidi kolem sebe šťastné.

Mohu vás přivést k vodě, pít už musíte sami!

Pramen věčného mládí nemusíš hledat, je v každém z nás, stačí jen běžet vesele životem a na lidi kolem sebe se smát.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *