Přirozený běh, splněný sen člověka létat

20. 11. 2020 | Úvod | Články

Běh je o lehkosti, o schopnosti člověka létat bez použití jakýchkoliv technických prostředků. Běh je tedy splněný sen člověka létat. Že vám to tak nepřijde? Že člověk nemá křídla, aby mohl létat? A přeci to jde, stačí jen vědět jak.

Něco o tom jsme si řekli v článku ZKROCENÍ TEPOVÉ FREKVENCE POMOCÍ BĚHU. Tentokrát si běžeckou techniku zobrazíme detailněji.

Základem je postavit se rovně

Určitě si ještě vzpomínáte, jak vám říkali, když jste byli malí: stůj rovně, nehrb se! Tak já bych vám řekl na úvod individuální hodiny: stůj rovně, nepředkláněj se! Nebo stůj rovně a běž, což je takový metodický oříšek, neboť na to můžete odpovědět: tak co mám tedy dělat, běžet nebo stát?

Základní postavení

Rozběhnutí

Odvalení

Let

Došlap (přistání)

Nejčastější chyby

Povolená kolena

Povolená kolena předklon (tlačení kolečka)

Došlap před sebe a na patu

Když chceš zrychlit, prodluž krok

Tak teorii bychom už zmákli, a protože opakování je matka moudrosti, tak se na to podíváme ještě jinak

Tento článek navazuje na ZKROCENÍ TEPOVÉ FREKVENCE POMOCÍ BĚHU

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *