Nejrychlejší boty od adidas, adizero adios Pro, přichází v novém barevném provedení

Nejrychlejší boty od adidas, adizero adios Pro, přichází v novém barevném provedení

adizero adios Pro jsou nejnovějším členem rodiny adizero, ve kterých si nejlepší světoví běžci připsali bezpočet rekordů i vítězství na největších závodech planety. Nyní jsou k dostání adizero adios Pro v novém barevném provedení s příznačným názvem Screaming Orange, se kterým se venku rozhodně neztratíte.

Daniela Pokorna – adidas PR & Account Manager

  • Jen den po své premiéře (5.9.2020) vstoupily do běžecké historie díky Peres Jepchirchirové, která při závodu Prague 21.1 km – Ready for the Restart vytvořila nový světový rekord v čistě ženském půlmaratonu za 01:05:34. Ten následně Peres pokořila 17.10.2020 v půlmarátonu v Gdynia v Polsku s časem 01:05:16.
  • V 2020 ve Valencii v nich Kibiwot Kandie zaběhl aktuální světový rekord v půlmaratónu s časem 57:32.

Vývoj adizero adios Pro probíhal v úzké spolupráci s nejlepšími světovými atlety, a to s jediným cílem – vytvořit nejrychlejší běžecké boty, jaké kdy značka adidas uvedla na trh! Jejich vlastnosti nyní stojí na dvou významných inovacích: tlumení LightstrikePRO a technologii EnergyRods.

Ty byly vyvinuty v biomechanické laboratoři, kde designéři značky adidas hledali technologii, která by co nejlépe zohlednila fyziologické vlastnosti běžců a zrcadlila strukturu jejich nártních kostí.

Výsledkem je technologie EnergyRods, která je tvořena pěti tuhými pláty s karbonem. Ty zajišťují absolutně přirozené spojení běžce s jeho obuví a optimalizují ekonomiku běžeckého kroku. Díky tomu dokážou běžci v adizero adios Pro udržet maximální rychlost po delší dobu. EnergyRods se nachází uvnitř super lehké mezipodešve LightstrikePRO, která zajišťuje tlumení i výbušný odraz.

KLÍČOVÉ TECHNICKÉ PARAMETRY:

  • Svršek: CELERMESH zajišťuje flexibilitu, prodyšnost i lehkost, přitom ale poskytuje v nezbytných místech podporu.
  • Mezipodešev: Nová technologie EnergyRods je vložena mezi dvě vrstvy lehké pěny LightstrikePRO. Doplňuje ji plát v prostoru paty z nylonu a karbonu. Mezipodešev adizero adios Pro je unikátní technologií zlepšující běžeckou ekonomiku a omezující ztráty.
  • Podešev: Lehká guma poskytuje spolehlivý záběr, aniž by zvyšovala hmotnost boty.
  • Rozměry mezipodešve: Výška paty: 39 mm, výška špičky: 30,5 mm. Drop: 8mm
  • Hmotnost: 246 g / velikost UK 8.5

adidas adizero adios Pro v oranžové barvě budou dostupné na adidas.cz/adizero.

Zajímavosti z Prahy i z celého světa o adidas adizero adios Pro můžete sledovat také na Instagramu a Facebooku prostřednictvím hashtagu #adizeroadiospro a označení @adidasrunning.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost