Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Jizerka. Letní „Padesátka“ opět přilákala tisíce běžců

Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Jizerka. Letní „Padesátka“ opět přilákala tisíce běžců

V zimě na běžkách, v létě po svých, a to doslova. Sedmý závod seriálu Běhej lesy zavedl účastníky do srdce Jizerských hor, do stop slavné Jizerské 50. Letní podoba legendárního závodu přivítala 2 311 účastníků, kterým nabídla hned šest tratí.

Richard Valoušek – Raul s.r.o.

Tradičně si lesní závodníci mohli vybrat z distancí na 5, 11, 22 a 50 km, pro děti pak byly připraveny tratě na 500 a 1 000 metrů.  Od rána se na bedřichovském stadionu bylo na co dívat a čím se bavit. Běžecký festival s názvem Běhej lesy nabídl nejen celodenní závodní dobrodružství, které zahájili ti největší vytrvalci na 50km trati, ale také celou řadu aktivit v zázemí. 

Nechyběly ani oblíbené rozcvičky s Veronikou Preti a příjemné běžecké počasí. Ačkoli předpovědi varovaly před vytrvalými srážkami, realita byla o dost příjemnější. První kapky spadly v Jizerských horách až v odpoledních hodinách, kdy většina běžců už byla v cíli. 

A tak se mohlo spontánně tleskat těm nerychlejším. Obsypaná cílová rovinka aplaudovala vítězi královské trati na 50 km Miloši Nykodýmovi, který doběhl v čase 3:11:12 hodiny. Mezi ženami si zasloužený potlesk užila suverénka ultradistancí Radka Churáňová (3:47:30). Té mohla zatleskat i dlouholetá sokyně a kamarádka v jedné osobě, Marcela Jóglová, která dorazila na svou autogramiádu v zázemí.

Mezi účastníky nechyběl již tradiční účastník, světový šampion v boxu, Lukáš Konečný nebo Gábina Partyšová. A i když i když na pódium vystoupají jen tři nejrychlejší, odměnu si zaslouží každý. V cíli tedy čeká medaile na všechny účastníky, kteří překonali na trase sami sebe. A o tom Běhej lesy jsou.

Svou sezonu zakončí druhou zářijovou sobotu na Šumavě, u rekreačního střediska Olšina. Poběží se za přítmí, kdy běžcům na cestu budou svítit jen hvězdy, měsíc a dobře nabité čelovky. Registrace stále běží na www.behejlesy.cz. Ale pozor, mnoho míst nezbývá, tak se svou přihláškou dlouho neváhejte.

Stejně tak upozorněte, pokud se chcete přidat k Jizerské 50 i v zimě na běžkách. Jenom do konce září si totiž pořídit startovné za nejvýhodnější cenu. Mrkněte na www.jiz50.cz a zažijte Jizerky na vlastní běžky.

Za mě byl letošní ročník Jizerské 50 naprosto super, sice jsem se jí od patnáctého kilometru, díky zažívacím problémům před startem, spíš protrápil, banány už nechci rok vidět :), co však bylo úplně nejvíc, byl vývar a teplá voda na občerstvovačkách a vodní sprcha mezi 40 – 45 kilometrem, která zchladila bolavé nohy a dodala adrenalin na poslední kilometry. – Miloš Škorpil

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost