NOČNÍ BOLETICE ZAKONČILY BĚŽECKOU LESÁCKOU SEZONU S VÍCE NEŽ TISÍCOVKOU BĚŽCŮ

NOČNÍ BOLETICE ZAKONČILY BĚŽECKOU LESÁCKOU SEZONU S VÍCE NEŽ TISÍCOVKOU BĚŽCŮ

To byl panečku závěr sezóny! 1 014 běžců vyrazilo z Rekreačního střediska Olšina za svým běžeckým dobrodružstvím. Na trasách v délce 13 a 20 kilometrů na ně navíc čekala noční atmosféra a trať osvětlená jen čelovkami, svitem hvězd a třpytem měsíce.

www.behejlesy.cz

Kouzlo Šumavy si na poslední chvíli přijel užít rekordní počet účastníků. Boletice podobný zájem nepamatují. Pomohla k tomu i novinka v podobě extra dlouhé trasy na 43 km. Tu odstartovali ultramaratonci už v 11 hodin dopoledne.

V parádním čase zvítězil Vašek Bauer (3:21:54 hodiny), když druhému v cíli nadělil neuvěřitelných 23 minut. Mezi ženami se prvenstvím mohla pyšnit Iva Kadeřávková s časem 4:46:27. Na nočních distancích se žádné překvapení neodehrálo. Na dvacítce nedal nikomu šanci Jaromír Hradecký, na nejkratší 13km trase pak Oliver Polanský. Mezi ženami uspěly Marcela Rambová (20km) s Míšou Lunáčkovou (13km).

Běhej lesy však nejsou jen o vítězích, však i proto v cíli dostane medaili úplně každý, a to i ti nejmenší, kterých se na start postavilo celkem 174. Závěr posledního závodu patřil oslavám. Nejdříve si aplaus v cílové rovince zasloužil úplně poslední závodník letošní sezóny, kterého doprovodil do cíle ohňostroj a pak se oceňovali ti nejvěrnější, tzv. osmeráci, tedy běžci, kteří nechyběli na žádném z osmi letošních závodů lesní série.

Letošní ročník Běhej lesy je za námi, je čas ji na chvíli uložit ke spánku. Ale nebojte, registrace do sezóny 2022 budou zahájeny v průběhu podzimu. Sledujte sociální sítě a webové stránky behejlesy.cz.

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost