ADIDAS UVÁDÍ NA TRH REVOLUČNÍ KOLEKCI SPORTOVNÍCH PODPRSENEK, KTERÁ ŘEŠÍ NEDOSTATEČNOU PODPORU A NABÍZÍ VELIKOSTI PRO VŠECHNY

ADIDAS UVÁDÍ NA TRH REVOLUČNÍ KOLEKCI SPORTOVNÍCH PODPRSENEK, KTERÁ ŘEŠÍ NEDOSTATEČNOU PODPORU A NABÍZÍ VELIKOSTI PRO VŠECHNY

Poslední studie ukázaly, že více než 90 % žen nosí sportovní podprsenku nesprávné velikosti. Nedostatečná podpora prsou vede u téměř poloviny respondentek k bolestem prsou souvisejícím s pohybem. Tento výsledek chce adidas změnit pomocí kolekce podprsenek Bra Revolution – 43 nových druhů v 18 produktových řadách s celkem 72 velikostmi, aby každá žena našla tu správnou.

Daniela Pokorná – VMLY&R | Team Lead & adidas PR & Account Manager

Sportovnímu oblečení pro ženy, konkrétně podprsenkám, se v předchozích letech nevěnovalo tolik pozornosti. V dnešní době už standardní velikosti XS, S, M, L a XL nedostačují, proto značka adidas ve spolupráci s předním nezávislým výzkumným pracovištěm University of Portsmouth provedla rozsáhlý výzkum se zaměřením na pohyb prsou při sportu a důležitost jejich odpovídající podpory. K obsáhlosti kolekce přispěla nejen skutečnost prokázaná studiemi, tedy že nesprávná podprsenka může poškodit a natáhnout pokožku, ale také nespokojenost rekreačních i vrcholových sportovkyň, kterým nesprávná podprsenka brání dosahovat lepších výkonů nebo se účastnit sportovních aktivit.

Získaná data vedla k rozsáhlému vývoji, přepracování celého dosavadního portfolia a několika fázím testování, jejichž výsledkem je nová kolekce sportovních podprsenek Bra Revolution, které podporují specifické potřeby aktivních žen a jsou šité na míru tělu a tréninku víc než kdy dříve.

V rámci tohoto projektu společnost adidas úzce spolupracovala s předním výzkumným ústavem pro biomechaniku prsou University of Portsmouth, který zjistil, že pokud prsa nemají při běhu správnou podporu, působí na ně stejná síla G jako na jezdce F1 a může dojít k potenciálně škodlivému natažení kůže. Prsa, která nemají dostatečnou podporu, se mohou při skoku do výšky posunout až o 19 cm. Téměř polovina (46 %) dotázaných dívek školního věku rovněž uvedla, že jejich prsa mají vliv na aktivitu ve sportu.

Na základě těchto poznatků se společnost adidas rozhodla přepracovat současné produkty a vytvořit řadu sportovních podprsenek, které poskytují větší pohodlí a lépe sedí, čímž umožňují většímu počtu žen věnovat se sportu a těšit se z výhod, které přináší. Díky nejnovějším inovacím v oblasti materiálů a designu nabízí nová kolekce podprsenky Everyday určené pro lehký pohyb, podprsenky Studio určené na jógu, pilates a další aktivity s nízkou až střední intenzitou, podprsenky Train s vyšší podporou, které můžete obléknout na lekce HIIT a při intenzivnějším sportu nebo tréninku, a podprsenky Run, které v rámci kolekce poskytují nejvyšší podporu prsou pro běžecký trénink.

Amy Charltonová, vedoucí produktová ředitelka společnosti adidas, ke kolekci uvádí: „V oblasti vývoje sportovních podprsenek nám chybí řada informací, a proto jsme spolupracovali s odborníky na zdraví prsou z University of Portsmouth, abychom se mohli postavit výzvě, posunout naše nové výrobky dál a lépe tak uspokojit potřeby sportujících žen. Nesprávná sportovní podprsenka může mít vážný dopad na výkon a efektivitu – pokud například běžíte maraton, prsa bez podpory urazí sama o sobě 4 kilometry navíc! Jedná se o významný počin, na kterém se podílel výhradně ženský tým návrhářek, testerek a odbornic, doufáme proto, že tato kolekce pomůže většímu počtu uživatelek sportovních podprsenek vyzkoušet si výhody větší podpory a lepšího střihu a nebude je brzdit při sportu, který milují.“

Vzhledem k tomu, že o vlivu pohybu prsou při sportu se obvykle nemluví, spolupracuje adidas s profesorkou Joannou Wakefieldovou-Scurrovou, vedoucí výzkumné skupiny pro zdraví prsou na University of Portsmouth, která pomáhá objasnit, proč je dostatečná podpora prsou při cvičení zásadní a jaké škodlivé účinky má absence správné sportovní podprsenky.

Profesorka Joanna Wakefieldová-Scurrová k tématu uvedlaŘada lidí neví, že sportovkyně potřebují při silové chůzi stejnou podporu prsou jako při sprintu a že nedostatečná podpora může u jejich prsou způsobit nevratné poškození. Pohyb prsou ve sportu je dlouhodobě přehlíženou oblastí, proto je skvělé, že jsme navázali dlouhodobý vztah se společností adidas. Nejenže investovala do výzkumu a vývoje sportovních podprsenek a nezávislého vědeckého testování, ale také si uvědomuje důležitost zvyšování povědomí o tomto tématu. Je úžasné, že máme tyto informace, vzhledem k tomu, jaký dopad mohou mít prsa na účast a výkonnost ve sportu; a rovněž je důležité, abychom pokračovali v dalším výzkumu ve všech oblastech, které nám to umožní.”

Aby společnost adidas dále podpořila specifické potřeby své ženské atletické komunity, oslovila přední sportovkyně, se kterými spolupracuje, s cílem pochopit jejich očekávání od sportovní podprsenky a vliv podprsenky na jejich trénink a soutěžení.

Olympijská vítězka Mikaela Shiffrinová o důležitosti volby správné podprsenky: „Sportovní podprsenka je první věc, na kterou při tréninku myslím, protože pokud mi nesedí, rozhodí mě to a přestávám se soustředit. Před velkou soutěží je pro mě maximálně důležité, abych neztratila koncentraci, nesprávná podprsenka tak má významný dopad na můj trénink a výkon, a to jak po psychické, tak po fyzické stránce. Sportovní podprsenky jsou základem výbavy, ale neexistuje jedna univerzální – můj trénink zahrnuje rozmanité aktivity, jako je kardio cvičení, jóga nebo silový trénink, takže je opravdu důležité zvolit správnou podprsenku, která je přizpůsobená konkrétní aktivitě a zajistí ten správný výkon.“

 Mikaela, která je hlavní tváří kampaně, se v nové kolekci letos představí na světové sportovní scéně. Vedle ní rovněž uvidíme učitelku jógy a propagátorku pozitivního přístupu k tělu Jessamynu Stanleyovou, sprinterku a medailistku z mistrovství Evropy Lisu-Marii Kwayieovou, britskou modelku Ellie Goldsteinovou a japonskou herečku a televizní tvář Rolu.

 Novou kolekci podprsenek Bra Revolution vyzkoušíte v obchodech adidas Store Prague Černá Růže a Palladium. Celosvětově bude dostupná na adidas.cz/bra a prostřednictvím aplikace adidas.

 Vzhledem k tomu, že střih je pro účinnost sportovní podprsenky rozhodující, společnost adidas spustila online službu, kde lze zjistit správnou velikost podprsenky pomocí nástroje na měření podprsenek, který nabízí návod na vlastní měření, a vyhledávač podprsenek, který pomáhá najít ideální střih.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost