Den pro Ukrajinu

Den pro Ukrajinu

Máme rádi běh, máme rádi pohyb, máme rádi život, máme rádi Ukrajinu. Pojďme vše toto spojit a věnovat jeden každý z nás jeden den Ukrajině – Ukrajincům.

Jak? Jednoduše. 

Dělejte, co máte rádi, choďte, běhejte, cvičte, či cokoliv jiného, nasbírejte takto 24 hodin pohybu (jeden den) a ty proměňte dle svého uvážení v koruny. Ideálně 100,- Kč za hodinu (není podmínkou, každý dá, co může).

Věnujeme jeden den, 24 hodin, Ukrajině. Věnujme je skrze sebe, věnujme je tím, že se budeme 24 hodin smysluplně hýbat a ten čas věnovaný sobě, svému zdraví, své síle, svému rozumu, všemu co jsme, co představujeme, proměníme v konkrétní finanční pomoc.

V našem případě budeme finanční pomoc směřovat na sbírku, kterou iniciovala Penta Hospital. Proč právě sem? Líbí se nám, že jejich sbírka, respektive její výtěžek, bude směřovat na pomoc ukrajinským zdravotníkům, jejich rodinám.

Konkrétně pak půjde o financování jejich transferu z Ukrajiny do bezpečí, zajištění ubytování, zdravotní péče, vybavení domácností, školních pomůcek dětem, zkrátka věcí, které člověk potřebuje, aby mohl žít a cítit se jako člověk.

24 hodin pohybu dává dohromady jeden den, 1440 minut za měsíc, který má 31 dní. Když si to rozdělíte do dnů, bude to znamenat být v pohybu 46,5 minuty denně.

Válka nikdy nepřináší nic dobrého, na druhou stranu, tato válka probudila ohromnou vlnu solidarity, lidskosti, touhy pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Každý z nás však má své limity, a kdybychom se zaměřili jen na pomoc jiným a zapomněli na sebe, mohlo by se snadno stát, že brzo budeme potřebovat pomoc my. Den pro Ukrajinu, čas, který věnujete lidem postiženým válkou na Ukrajině, ale zároveň jej věnujete i sobě, abyste obnovili své síly, tok své energie, nám všem pomůže zůstat silní, zdraví, abychom vydrželi pomáhat, dokud bude třeba.

Sbírka Penta Hospitals na podporu Ukrajiny

Pokud se vám zdá projekt Den pro Ukrajinu smysluplný, budeme rádi, když se k nám přidáte a za každou hodinu svého pohybu pošlete na konto 217790023/0300, kolik si sami svého zdraví ceníte, ideálně 100,- Kč.

Moc děkujeme a přejeme šťastný života běh!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost