Běhej lesy spouští registrace na rok 2023 a přichází s týmovým štafetovým závodem

Běhej lesy spouští registrace na rok 2023 a přichází s týmovým štafetovým závodem

Registrace na lesní dobrodružství jménem Běhej lesy 2023 jsou spuštěny! Po letošní rekordní sezoně se závodníci mohou těšit na celkem 14 zastávek, z toho 8 u nás v Česku a 6 u slovenských bratrů v rámci závodů Behaj lesmi. Poběží se od jara až do podzimu a organizátoři si připravili na devátou sezonu běžeckého seriálu v přírodě notnou dávku novinek, včetně zbrusu nového týmového štafetového závodu na oblíbené Vysočině.

 Michaela Sikorova PR Manažer Raul s.r.o.

 Běhej lesy od svého počátku láká běžce na nejkrásnější místa české přírody. Připravené jsou distance od 11 až do 50 km, dětské závody Dr.Max a charitativní běhy PVZP FénixRun. Letos organizátoři odhalili termínovku společně s Behaj lesmi a za pomoci svých českých a slovenských ambasadorů. Co by vám tedy rozhodně v roce 2023 nemělo uběhnout?

Týmovka: týmový štafetový závod v srdci Vysočiny

Běhej lesy připravilo překvapení pro všechny, kdo mají rádi pořádné výzvy. Příležitost vytáhnout své kamarády nebo sestavit rodinnou štafetu přináší Týmovka, nonstop štafetový závod odehrávající se na jednom z nejoblíbenějších míst, na Vysočině. Zahájení proběhne v pátek 16. června a celá akce potrvá až do neděle, 18. června. Běžce čekají tři okruhy, dohromady měřící zhruba 25 km, spousta zábavy, doprovodného programu, workshopů a dokonce i koncertů. Více informací o Týmovce na webu www.Tymovka.cz.

Nová lokalita

Čerstvý vítr přichází i s novou lokalitou. Kouzelný Slavkovský les střídá drsná, ale čistá a nedotčená příroda Krušných hor. Na start závodu závodníky vyveze 15. července 2023 lanovka a pak už bude jen na běžcích, aby objevovali okolí Klínovce.

Sezona zahajuje netradičně v Brdech i s novou ultramaratonskou trasou

Jak tedy vypadá kompletní termínovka? Neobvykle a nově sezona začíná v bývalém vojenském újezdu Brdy, a to 15. dubna. Poprvé zde bude možné poměřit síly také na ultramaratonské trase. Z Brd to pak nebude daleko na další zastávku, na majestátní Karlštejn, který své závodní brány otevře 13. května. Letos na Karlštejn přiběhlo nejvíce závodníků v historii Běhej lesy a nechybělo mnoho k hranici 3000 účastníků. Podaří se tuhle metu atakovat v roce 2023?

Další štací bude již zmíněna Týmovka na Vysočině, zbrusu nová výzva pro celé party běžců. Týmovka ale nebude jen o běhání, o víkendu 16.-18. června závodníci zažijí doslova běžecký festival, ke kterému patří také kultura, koncerty, workshopy a spousta další zábavy. Z Vysočiny se seriál přesune 15. července do západních Čech, poprvé na Klínovec. Jak si běžci asi poradí s krušnohorskou přírodou?

Druhá polovina seriálu odstartuje na zcela opačném konci republiky, na jednom z nejoblíbenějších závodů, Bílé. Té patří sobota 12. srpna a účastníci se opět vyvezou na start lanovkou a užijí si běh po hřebenech Beskyd. Navíc díky Klínovci už není Bílá jediným závodem se záporným profilem. Závěr léta bude tradičně patřit letní Jizerské RUN. Trasu legendárního zimního závodu si závodníci mohou proběhnout pěkně po svých a v letním hávu 26. srpna.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost