Dětská olympiáda v Krkonoších přilákala tisíce sportovců a fanoušků

Dětská olympiáda v Krkonoších přilákala tisíce sportovců a fanoušků

Přes sto sad medailí bylo rozdáno na jubilejní 20. Olympiádě dětí a mládeže, kterou letos ovládl domácí Královéhradecký kraj. Města Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Nová Paka a Trutnov se na několik dní proměnila v olympijská střediska, která přivítala 1151 mladých talentů. Tisíce fanoušků jim také fandilo na tribunách.

Vladimír Michna – content&media

Na programu bylo 10 sportů a 26 disciplín a tři kraje dokázaly ve sportovních zápoleních překonat hranici 200 bodů. Celkové hodnocení s 252 body suverénně ovládla domácí výprava. Druhé místo obsadil Moravskoslezský kraj a stupně vítězů doplnil kraj Liberecký. Na sportovištích i v samotných městech to žilo. Například na hokeji i ve Vejsplachách bylo
každý den téměř tisíc návštěvníků.

Sportoviště i Olympijský dům každý den navštěvovali kromě veřejnosti rovněž školy a desítky úspěšných sportovců. Mezi nimi například olympijský vítěz David Svoboda, která sám trénuje mladé sportovce v pražské Dukle.

Svoboda: Děti se sportem vyrovnávají se strachem

„Sportovní soutěže a závody často znamenají nejen po fyzické a kondiční, ale také po psychické stránce náročnou zkoušku. Děti si ale od malička zvykají na nepříjemné předstartovní stavy, vyrovnávají se různými druhy strachu, jako třeba strachu z bolesti, ze selhání nebo špatného hodnocení okolím ze strany vrstevníků rodičů nebo dalších,“ říká Svoboda.

Na akci ale nechyběla také ambasadorka Eva Adamczyková, biatlonista Ondřej Moravec, alpská lyžařka Martina Dubovská, snowboardista Jakub Hroneš, skikrosař Tomáš Kraus, vidět byli také hokejisté Václav Varaďa, Patrik Eliáš, Matouš Menšík a další. Partnerem akce je Toyota.

Pořadatelskou štafetu největší multisportovní akce v České republice převzal Jihočeský kraj, kde v roce 2024 proběhne letní edice.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost