Prvnímu závodu letošní sezony v Brdech vládla pozitivní atmosféra počasí navzdory

Prvnímu závodu letošní sezony v Brdech vládla pozitivní atmosféra počasí navzdory

Přes 1700 běžců se v sobotu 15. dubna zúčastnilo prvního závodu Běhej lesy v brdských lesích a kopcích. Navzdory deštivému a chladnému počasí a následným změnám běžeckého povrchu se závod odehrál ve vší parádě. Sobotní závodní den nabídl vyžití pro všechny milovníky běhu od krátkých tras po ultramaratonské. Sezona pokračuje dalším závodem již 13. května na Karlštejně.

Richard Valoušek – Communications Director Raul s.r.o.

V bývalém vojenském prostoru v Brdech, který je normálně nepřístupný, se odehrál první závod sezony 2023, která je již 9. ročníkem seriálu Běhej lesy. Závodníci si mohli vybrat hned ze 4 závodních tras, na programu byl charitativní běh PVZP FénixRun na 5 kilometrů, krátká 12kilometrová trasa, dlouhá 22kilometrová trasa a nová extra dlouhá trasa na 44 kilometrů. Vzhledem k akutálním podmínkám povrchu byly trasy jemně změněny kvůli bezpečí závodníků a tak byly všechny o pár set metrů zkráceny. Dopoledne nechyběly ani dětské závody Dr. Max se zastoupením všech kategorií od Šnečků až po Laně a Kolouchy.

Odpoledního závodu na 12 kilometrů se zúčastnil i mistr světa a Evropy ve vodním slalomu Vítek Přindiš. “Já primárně neběhám, i když je běh součástí mého tréninku. Trať se mi moc líbila, skvěle se mi běželo a je tu super atmosféra. Klidně bych zvládl i víc terénních bahnitých seběhů, to mě bavilo!”, říká Vítek Přindiš, který si doběhl do cíle pro 16. místo.

Vítězem extra dlouhé trasy na 44 kilometrů se stal Václav Bauer a mezi ženami kralovala Milena Baráková, na dlouhé 22kilometrové trase zvítězili Petr Pechek a Eva Podroužková a v závodě na 12 kilometrů kraloval Tomáš Brzobohatý, mezi ženami se pak stala vítězkou Veronika Šindelářová.

Účastníci charitativního běhu PVZP FénixRun v Brdech přispěli na spolek Aponedo neboli Apolinářská nedonošeňátka, který podporuje právě předčasně narozené děti v pražské zemské porodnici u Apolináře. Děkujeme.

Přes chladné počasí, kaluže, terénní blátivý seběh a déšť vládla v zázemí i na závodních tratích pozitivní atmosféra, která dělá z Běhej lesy ten pravý víkendový program pro partu, rodinu i jednotlivé závodníky, protože nikdo neběží sám! Přesvedčit se o tom můžete ve fotogalerii ze závodu najedete na webu behejlesy.cz. Pro aktuální a žhavé  novinky sledujte web, instagram @behejlesy a Běhej lesy na facebooku.

Dalším závodem seriálu Běhej lesy je tradiční Karlštejn v sobotu 13. května. Na výběr jsou trasy na 13 a 18 kilometrů a také charitiativní běh na 4 km. Závodníci se proběhnou kolem slavného hradu a také zavítají do jinak nepřístupného bývalého lomu Velká Amerika. Lesu zdar a na viděnou na startu!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost