5. ročník charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové

Již pátým rokem připravujeme Běh dobré vůle, jehož dosavadní bilance je více než potěšující. Předchozích čtyř ročníků běhu se zúčastnilo přes dva tisíce malých a dospělých závodníků, kteří přispěli částkou 1 284 527 korun na pomoc 126 rodinám, které se ocitly v nepříznivé životní situaci. Jen loňský čtvrtý ročník běhu vynesl krásných 289 702 korun na pomoc 25 rodinám v tísni.

Jako každoročně část výtěžku z loňského závodu putovala na pomoc rodinám ohroženým ztrátou bydlení, kterou naše nadace poskytuje v rámci projektu Nejdřív střecha. Částka ve výši 80 tisíc korun posloužila 12 rodinám na úhradu ubytování v azylových domech. Rodiny, ve kterých žije 28 dětí, tak mohly zůstat pohromadě, děti nebyly odloučeny od rodičů a umístěny do ústavů.

Pomohli jsme též rodičům, které pečují o děti nebo své blízké se zdravotním znevýhodněním. Péče o děti s handicapem pro rodiče, obzvlášť rodiče samoživitele, je velice vyčerpávající. Výtěžek ze závodu nám umožnil uhradit osmi rodinám respitní služby, odlehčovací tábor a také rehabilitaci. Dalším pěti rodinám jsme přispěli na zakoupení invalidních vozíků a sluchadel, které nejsou plně financované zdravotními pojišťovnami a které by si jinak nemohli z finančních důvodů dovolit pořídit.

Veškerý výtěžek 5. ročníku charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové bude opět věnován rodinám v tísni. Jeden z příjemců pomoci bude i tříletý Adámek, který kvůli dětské mozkové obrně potřebuje speciální zdravotní kočárek. Maminka Adámka je samoživitelka a kromě toho, že se stará o dvě malé děti, sama se potýká se zdravotním handicapem.

Běh se uskuteční v úterý 12. září v oboře Hvězda v Praze 6. Zázemí závodu bude umístěné na předpolí u Vypichu u Pražské (Břevnovské) brány do obory Hvězda. Běžecké tratě povedou v oboře Hvězda. Závod je určen pro širokou běžeckou veřejnost.

Registrace na závod

Startovné se skládá z registračního poplatku ve výši 100,- Kč a daru.

Dětské závody                      100 Kč
Juniorské závody                  150 Kč
Běh pro ženy na 5 km           500 Kč
Individuální běh 10 km         600 Kč
Štafeta 4 x 2,5 km               2000 Kč
Firemní štafeta                    4500 Kč
Virtuální startovné                 500 Kč

Kapacita závodu je omezená, uhradit startovné proto doporučujeme co nejdříve. Registrace na místě bude možná pouze v případě volných kapacit.

Pokud nemůžete běžet, ale přesto chcete přispět, zaregistrujte se a v kategorii běhu vyberte virtuální startovné za 500 Kč.

Časový harmonogram

• 00 – 17.45vyzvedávání startovních čísel a registrace na místě
  • 30 – 17.00dětské závody a doprovodný program
  • 00 – 19.15hlavní běžecké závody (včetně juniorů)
  • 15 vyhlašování vítězů
  • 30losování 3 startovních čísel o dárkové tašky nadace

Doprovodný program

• dětské běžecké závody
  • hod oštěpem s olympioničkou Irenou Gillarovou
  • sada atletické přípravky od USK
  • divadlo Spejbla a Hurvínka
  • fotokoutek s Olgou a Václavem Havlovými

Občerstvení a osvětové interaktivní stránky

• pekárna Slunce pro všechny
  • kavárna Bílá vrána
  • pivovar Neratov
  • Ukrajinsko evropská perspektiva
  • BONA, o.p.s.
  • Rozkoš bez rizika
  • Sbor dobrovolných hasičů Praha 8

Funkční trička 5. ročníku běhu

• Zakoupit funkční trička dámská (S, M, L) či pánská (S, M, L, XL) za 380,- Kč můžete online při registraci na závod.
  • Trička si lze vyzvednout v kanceláři nadace či ve stánku nadace v den konání závodu.

Patroni a patronky

Miloš Škorpil – běžec, propagátor běhu a zakladatel běžecké školy
Irena Gillarová – atletka, oštěpařka, olympionička

Závod se koná ve spolupráci s MČ Prahy 6.
Závodem provede Stanislav Bartůšek a Jiří Doležal.

Koordinátorka běhu

Kateřina Machů