Ranní běh vás nakopne na celý den

Ranní běh vás nakopne na celý den

Komu se nejlépe běhá ráno, je označován za skřivana. V týdnu by měl tedy běhat ráno, ale protože i skřivan si potřebuje někdy přispat, nebo dospat, co v týdnu naspat nestihl, tak si můžete dát v sobotu leháro a v neděli vyrazit pouze na dlouhou vycházku či pěší výlet, protože i ty mají pozitivní vliv na naši váhu, zdraví, fyzickou a psychickou kondici a když to spojíte s rodinným výletem, jen dobře.

I když nejste zrovna skřivani, tak běhání ráno má svoji výhodu, a sice tu, že už máte hotovo a nemusíte celý den myslet na to, jestli se vám podaří jít běhat či ne. 

Ranní volný běh vás perfektně nastartuje do nového dne, prokysličíte se, nastartujete metabolismus a celý den budete fungovat jak motorová myš. Když do ranního běhu vložíte intenzitu, tak se sice nastartujete, ale spálíte celkem dost energie. Z toho důvodu, pokud ráno více přitlačíte na pilu, je dobré již před během dodat tělu palivo, nejlépe ve formě sacharidů, abyste pak nepřišli do práce a nechcípli, to by vás šéfové určitě nepochválili. Takže buď si středeční trénink schovejte až na odpoledne, nebo si ještě před tréninkem dejte banán, případně ředěnou ovocnou šťávu.

Volné ranní tréninky se však nemusíte bát běhat na lačno, nebojte se, svaly vám nesežerou. Potřebujete-li mít alespoň trošku pocit plného žaludku, vypijte 0,15 – 0,2 litry vody, ne více, jinak vám voda rozpohybuje střeva a místo běhu poběžíte vyhledat nejbližší křoví.

Čtyřtýdenní tréninkový plán pro ranní běžce a běžkyně

Týden 1.

den

po.

ráno (před snídaní) 30 min volně

út.

volno

st.

ráno (před snídaní) 10 min volně – 15 min středně rychle – 10 min volně

čt.

volno

pá.

ráno (před snídaní) 45 volně

so.

volno

ne.

dlouhá turistická procházka

 Týden 2.

den

po.

ráno (před snídaní) 35 min volně

út.

volno

st.

ráno (před snídaní) 10 min volně; 10 min středně rychle – 5 min volně – 10 min středně rychle – 5 min volně

čt.

volno

pá.

ráno (před snídaní) 50 min volně

so.

volno

ne.

dlouhá turistická procházka

 Týden 3.

den

po.

ráno (před snídaní) 40 min volně

út.

volno

st.

ráno (před snídaní) 10 min volně – 5 min rychle – 5 min volně – 5 min rychle – 5 min volně

čt.

volno

pá.

ráno (před snídaní) 55 min volně

so.

volno

ne.

dlouhá turistická procházka

 Týden 4.

den

po.

ráno (před snídaní) 45 min volně

út.

volno

st.

ráno (před snídaní) 10 min volně – 5 min rychle – 5 min volně – 5 rychle – 5 min volně

čt.

volno

pá.

ráno (před snídaní) 60 min volně

so.

volno

ne.

dlouhá turistická procházka

 Více informací, nejen o tréninku, ale jak je hýání se zdravé a jak lidskému tělu prospívá se dočtet v knize Běhání pro všechny.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost