Berounský medvěd

Znám můj okolní les opravdu dokonale a natrasoval jsem to jako velmi sportovně náročné pro toho kdo bude fakt běžet, a kdo ne, tak tam má to nejlepší z okolí. Běží se i tam kde se normálně neběhá a za tři ročníky mám na trasu dost pozitivních ohlasů. 20 km spojil jsem 13 a 7 km, letos poprvé. 2 Občerstvovačky na 7 a 13 km, druhá je na startu, tak si tam mohou přinést i svoje výživové specialitky položit a při závodě vzít, nebo něco odložit.

Luděk Čermák

Ceny máme 3 sudy piva vouchery do restaurace… losujeme ze všech… všichni běží na 100 % a všichni se zajímají o to co vyhrají.

Letos prvně budou v zázemí 2 – 3 veslařské trenažéry. Budou k tomu i závody ve veslování cca 500, 1 000, 1 500 m.

Zázemí máme na velkém uzavřeném parkovišti v areálu bývalých kasáren. Parkování na místě zajištěno naprosto bezproblémové.

Muziku pouští kamarád z LP, na doplnění iontů pak bude sloužit stánek s pivem.

Děti mají svoje závody na 3 km, nebo pro vysloveně malé děti je též zajištěn program na druhém parkovišti, které je taky uzavřené.

Pokud jde o obtížnost, tak věřte, že je těch 13 km náročnějších než Běhej lesy Karlštejn 20 km.

V cíli a mimo pak pohodu a sranda a nemusí se hned pospíchat domu, stánek s pivkem a letos i nějaký drobný materiál (možná tam udělám i náznak bazaru)

Musím oběhat uzavření komunikací, pronájem veřejného prostranství a zeleně, vstupy do lesů, spolupracovníky, sponzory, ozvučení, program pro děti …

Mám naprosto supr kámoše co mi dokonale váže trasu od rána 6:00 a je to nepostradatelné a o co se mohu 100% opřít (vázání je na 6 – 7 hod) … takže mám nadhled – jo snad se mi podaří spravit dron aby byly pěkné záběry.

Sportu trošku rozumím a mám (mám nějaké lyžařské licence a v mládí jsem se motal v dresu na kole a okolo 40 let pak na bruslích. Celý život potom mačkám nohy v přeskáčích a samozřejmě léto voda.

Trať je ještě členitá a člověk se na ni nenudí. Povrch je od kousku asfaltu až po cestičku, kde chodí pouze zvěř. Znám tam podklad: šotolinu, kameny, koleje, kaluže, kořeny… všechno je tam akorát přesně, že občas musím dát nepatrně pozor a nenudím se.

Jestli by si to chtěl někdo proběhnout (projít) stačí zavolat budu mile rád k dispozici je to o hodně náročnější a krásnější než mám sloh.

Jo a les je většinou listnatý, takže je tam mech a i v parnu je tam příjemně – podstatné proti otevřené krajině v létě.

no snad se i trošku pobavíš tou přílohou co jsem se snažil napsat technicky přesně, ovšem humorně, aby i lidi pochopili, že se hýbeme pro radost a ten sportovní výkon je na trati a každý má těch 100 % jinde a měli by se k sobě chovat s úctou, jo to se naprosto povedlo 2. ročník, kdy se běželo v průtrži mračen a v cíli se všichni cítili jako vítězové.

Pokud vás to zaujalo, tak další informace na www.berounskymedved.cz