Český běh žen Ostrava odstartuje v sobotu. Poprvé na podzim a s přísnými hygienickými pravidly

V Ostravě se v sobotu uskuteční už osmý ročník Českého běhu žen Ostrava. Současná epidemiologická situace si vynutila jiný termín, starty ve vlnách i změny v doprovodném programu. Ženy všech věkových i výkonnostních kategorií poběží tradičně městem na třech různě dlouhých tratích. Koná se i oblíbený závod v Nordic Walking, pro děti Rodinný běh s dm i soutěž týmů.

„Ženy nás svými reakcemi celou dobu příprav nesmírně povzbuzovaly. Organizace je pro nás teď náročnější, ale zvládli jsme to.  Každoročně běh pořádáme co nejblíže Dni dětí, letos to ale nešlo, tak jsme závod posunuli na podzimní termín. Počasí nám má přát. Všechna opatření jsme konzultovali s odborníky a věřím, že si užijeme společný den plný optimismu, úsměvů a sportu,“ říká manažerka akce Šárka Mokrá.

Český běh žen Ostrava bude nově startovat ve vlnách, tak aby počet žen na startu nepřekračoval limity současných epidemiologických opatření.  Každá disciplína má svou barvu a závodnice včetně účastníků rodinného běhu dostanou u prezentace barevnou značku s označením pořadí startovní vlny na své startovní číslo. Podle čísla vlny je pak budou rozhodčí a dobrovolníci řadit na startu, aby zachovaly předepsané odstupy.

Nové je proto i místo prezentace. Ta bude probíhat ve velké hale Trojhalí. Zároveň organizátoři prodloužili dobu prezentace v pátek od 15 až do 21 hodiny. Online registrace jsou již uzavřeny, zájemci o start v hlavním závodě i Rodinném běhu s dm se však mohou registrovat na místě. „Dlouho jsme přemýšleli, jak pak během závodů zajistit pro ženy úschovnu věcí. Mnohé sem jezdí vlakem z velké dálky, ubytovávají se na hotelech apod. I když jsme úschovnu chtěli zrušit, reakce závodnic nás přiměly k tomu, abychom našli bezdotykové a hygienické řešení. Dobrovolníci v rukavicích a se všemi ochrannými prostředky budou ženám držet plastové pytle, kam ony vloží své věci. Pytel očíslujeme, uskladníme a poté stejným způsobem vydáme,“ popisuje ředitel závodu, šéf pořadatelského SSK Vítkovice, Oldřich Zvolánek. Pravidlům je uzpůsobeno i rozcvičení závodnic a doprovodný program.

Český běh žen Ostrava tradičně nabízí závod na 2,5 km, 5 a 10 km, Nordic Walking trasu na 2,5 kilometru a rodinný závod na 500 m a 850 m podle stáří dítěte. Startují vedle sebe zkušené i amatérské běžkyně. Pořadatelem Českého běhu žen Ostrava je SSK Vítkovice. Akci podporuje Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava a hlavními partnery jsou také síť drogerií dm a Forum Nová Karolina. Běh má tradičně také dobročinný kontext. Letos ženy podpoří charitativní obchody Moment sbírkou šatstva. Celým dnem provází originální komentátorská dvojice Jakub Kohák a Michal Dusík.

 

Program dne závodu, 3. 10. 2020

Prezentace

 • 8:00–13:30 Trojhalí – Prezentace závodů Českého běhu žen Ostrava
 • 8:00–09:00 Stánek dm – Prezentace Rodinný běh s dm

Závody

 • 9:15 WarmUp děti (rodinný běh s dm)
 • 9:30 Rodinný běh s dm
 • 10:15 WarmUp Nordic Walking
 • 10:30 Nordic Walking 2,5 km
 • 11:00 WarmUp 2,5 km
 • 11:15 běh žen 2,5 km
 • 12:00 WarmUp 5 km
 • 12:15 běh žen 5 km
 • 14:00 WarmUp 10 km
 • 14:15 běh žen 10 km
 • 16:00 Vyhlášení Český běh žen Ostrava, tombola Organizátoři si vyhrazují právo na změny

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost