Člověče choď, běhej, či jinak se hýbej a budeš v pohodě

Člověče choď, běhej, či jinak se hýbej a budeš v pohodě

Běžet – jít, běžet – jít, běžet – jít, na chvíli se posadit a znovu běžet – jít, běžet – jít, běžet – jít…, není lepší alternativy aktivní náplně vašeho života, a to i v tom případě, že jste vyznavači jiných sportů, jiných pohybových aktivit.

Nemyslete si, že když si jdete 2x týdně zacvičit do fitka, že to stačí, že děláte pro své zdraví, pro svou fyzickou kondici dost, i když lepší něco než nic, jinak.

Houby dost, člověk byl zrozen k pohybu a chceme-li, aby naše tělo žilo, abychom my žili, musíme se hýbat. Musíme nechat proudit krev v našich tepnách, aby mohla roznášet kyslík, energii a živiny, kam je třeba.

Musíme nechat proudit krev v našich žilách, aby odnesla, co už je k nepotřebě, kam je třeba.

Bohužel náš způsob života je takový, že to opravdu musíme dělat, chceme-li zůstat zdraví a nejlepší je to dělat alespoň 30 – 40 minut denně (nemusíte nutně najednou, můžete si to i rozložit, ale na konci dne, byste to měli mít).

Každodenní pohyb by měl patřit k základní hygieně těla, stejně jako k ní patří to, že se ráno a večer myjeme a čistíme si zuby, že provádíme různé očistné kůry. Přičemž tou nejlepší a nejúčinnější očistnou kůrou je dennodenní pohyb!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost