DexShell Ultra thin socks

DexShell Ultra thin socks

Hrozný název, co? Když to člověk čte, tak nemá vůbec chuť to ani vzít na nohy, natož v tom běžet 45 kilometrů. 

Tyhle speciální nepromokavé třívrstvé ponožky s membránou objevila Dana v nabídce naBOSo, a mě napadlo, že by to mohla být skvělá alternativa bot, co se tváří, že když je obujete a vyběhnete do deště, proběhnete mokrou loukou, kalužemi, potoky vody, tak budete mít pořád nohy v suchu.

Ty boty vám bohužel v takovýchto podmínkách nohy v suchu neudrží, stačí proběhnout hlubší kaluží, nebo se strhne prudší liják a už vám v botách čvachtá voda, bez ohledu na to, zda jsou vodu propustné či nikoliv.

DexShell Ultra thin socks jsem s sebou na různé akce tahal celé jaro a léto, ale furt bylo sucho, takže nebylo možné je vyzkoušet ve vhodných, tedy spíše nevhodných, podmínkách.

Skvěle nevhodné podmínky pro jejich vyzkoušení nastaly v sobotu, kdy jsme s Pepou běželi v rámci obkroužení Karlovarského kraje etapu ze Skalné do Potůčků. Na dvacátém ze sedmdesáti kilometrů trasy začalo lejt jak z konve. V tu chvíli už se vám lézt do batohu, vyndávat a navlíkat ponožky nechce, v botách už stejně rybník, takže proč?

Do Potůčků dorazíme v 10 večer, topení moc netopí, takže v osm ráno druhého dne boty stejně mokrý, jako když jsme doběhli. Určitě každý zná ten pocit, když leze ráno do mokrých bot. Brrrr!

Teď přichází ta pravá chvíle navléknout na nohy DexShell Ultra thin socks.

Navleču je, vklouznu do bot – a paráda, ten nepříjemný pocit: brrr!, se nedostavil. A nedostavil se ani během dne, kdy nás párkrát skropil poměrně slušný liják.

Nohy byly po celou dobu v suchu. Takže za mě bez jakýchkoliv pochybností DexShell Ultra thin socks obstály v těch nejtvrdších podmínkách a mohu je doporučit všem, kdo běhají a chodí venku i tehdy,  když je počasí, že by psa nevyhnal.

Na závěr ještě jedna poznámka. Možná vám přijdou, když je vezmete do ruky, trošku tužší, ne moc příjemné (měkkoučké či heboučké) na nohu. Mohu vás však i v tomto uklidnit, i nohy si v nich chrochtaly!

Nohy v suchu i ve dnech kdy leje a sněží vám zajistí jen DexShell Ultra thin socks.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost