Je dobré si naslouchat

Je dobré si naslouchat

S běháním pro vás začíná lepší čas. Co je lepšího, než se jít proběhnout? Kolikrát už vám běh pomohl ze svízelných životních situací. Bylo vám nanic, proběhli jste se, vypotili a ejhle – najednou jste vnímali všechno jinak. Běh už tak není pro většinu z vás jen sportem, ale i cestou, která sice vede přes potoky potu, ale na jejímž konci vás čeká pohoda, vyrovnanost a chuť jít dál.

Naše tělo je náš kouč. Ono nám nikdy přímo neřekne, co máme udělat, ale prostřednictvím bolesti, únavy, nemoci, podrážděnosti, sebelítosti… se nás snaží navést k tomu, co neděláme správně.

Navádí nás jen jakoby mimochodem na správnou cestu.

Lexikon pojmů, jejichž prostřednictvím s námi naše tělo komunikuje a jejich význam

  • Bolest ve svalech: dneska jsi to pěkně kopal – dopřej mi, ať se z toho zítra můžu probrat
  • Dlouhodobější únava: ty vůbec neposloucháš, co ti říkám!
  • Bolest ohybačů prstů: zkus si vzít zítra jiné běžecké boty
  • Bolest v holeních (bérci): neměl by sis koupit nové boty? Neměl bys změnit svůj běžecký styl? Nechybí ti v těle nějaké stavební látky – třeba hořčík?
  • Bolest v kolenou: ty si zase nakládáš! Kdo to má unést?
  • Bolesti v zádech: neměl by ses občas taky protáhnout, jsi jak paragraf?

K tomu by se daly přidat spousty dalších, jen namátkou mě napadá, že dlouhodobý stres, vyvolaný nesouladem s partnerem, může vést k zablokování páteře, bolesti v zádech, ale třeba i bolesti svalů.

Víme přece, že v našem těle vše souvisí se vším, už víme, jak náš život ovlivňují akupresurní body v chodidle, v uchu, na ruce, prostě na každém jeho kousku.

Naše tělo je stejně složitý systém jako příroda sama, jen je to v něm více nahuštěné na menší plochu.

Naše tělo je úžasný a jedinečný celek, a pokud si dovolíme jej takto brát, budeme mu naslouchat, budeme se s ním radit, naučíme se pro život a o životě úplně všechno.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost