Lesy svolávají k oslavě jubilea! Registrace na 10. ročník Běhej lesy jsou spuštěny

Už podesáté se lesní smečka rozběhne po ikonických místech celého Česka. Největší novinkou běžeckého seriálu Běhej lesy bude zastávka na Šumavě v Železné Rudě! Na účastníky čeká opět sedm individuálních závodů a Týmovka, štafetový závod v srdci Vysočiny. Skvělou zprávou je, že zůstává možnost získání 25% slevy na startovné díky partnerům ČSOB a Mastercard. 

Richard Valoušek – Communications Director Raul s.r.o.

Lesní smečka se v příštím roce poprvé sejde 20. dubna na Karlštejně. Tento závod je skvělou možností, jak se podívat do slavného lomu Velká Amerika. V minulé sezoně přilákal 2 860 závodníků, čímž se zařadil na druhé místo v počtu závodníků během desetileté historie celého seriálu. Trasy vedou Českým krasem, který v tomto období už rozkvétá. Na dlouhé trase čeká na závodníky také výhled přímo na hrad Karlštejn, což na žádném jiném závodě nezažiješ. 

Závod skrz bývalý vojenský újezd Brdy se bude konat 18. května. Běháme tam skrz rozsáhlé lesy po udržovaných cestičkách a vyznavači dlouhých běhů si tam mohou zkusit první ultramaraton sezony. 

Absolutní novinkou pak bude závod v Železné Rudě, který se bude konat na Den dětí – 1. června. Severní strana Šumavy nabízí terén s větším převýšením než okolí Lipna, a navíc i tady bude v nabídce extra dlouhá trasa. Největším lákadlem nového závodu je průběh kolem Černého a Čertova jezera

V uplynulé sezoně měla premiéru Týmovka na Vysočině. Pokud si chceš zkusit nový rozměr závodění v týmech, napiš parťákům, aby si nic neplánovali na víkend od 21. do 23. června. Druhý ročník běžeckého festivalu bude opravdu stát za to. 

V druhé polovině sezony se podruhé podíváme na Klínovec, kde bude lesní smečka závodit 20. července. Nebude chybět ani tradiční Bílá v Beskydech na začátku srpna. Jizerské hory čeká 24. srpna dokonce 11. ročník závodu, odehrával se tam totiž už v roce 2014 úplně první závod Běhej lesy. Sezonu zakončíme v Lednici, kde se proběhneme 7. září. V Jizerských horách ani v Lednici nebude již tradičně chybět ultramaratonská trasa.

V roce 2024 se na seriálu Běhej lesy potkáme v těchto termínech a na těchto místech:

Běhej lesy Karlštejn | 20. 4. 2024

Běhej lesy Brdy | 18. 5. 2024

Běhej lesy Železná Ruda | 1. 6. 2024

Běhej lesy Týmovka | 21.- 23. 6. 2024

Běhej lesy Klínovec | 20. 7. 2024

Běhej lesy Bílá | 3. 8. 2024

Běhej lesy Jizerská | 24. 8. 2024

Běhej lesy Lednice | 7. 9. 2024

Ceny startovného zůstávají! 

Přestože ceny rostly, nám se podařilo startovné na nadcházející ročník ponechat ve stejné výši.  V sezoně 2024 bude pokračovat možnost získání slevy 25 % na startovné na jakýkoliv závod, pokud budeš platit kartou Mastercard od ČSOB. 

Zároveň stále zůstává možnost zakoupit zvýhodněné balíčky i dárkové poukazy, například k Vánocům. Chystáme ještě spoustu dalších novinek, o kterých budeme průběžně informovat. Máte se na co těšit. 

Na viděnou na startech ročníku 2024! 

P.S. Ještě nikdy v životě jsem neběžel celý, ze všech běžeckých seriálů, které se u nás pořádají. Běhej lesy jsou mě nejsympatičtější, a tak vážně uvažuji, že jejich 10. ročník, by byl hezkou probíhačkou mého sedmdesátého roku života. Miloš Škorpil

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost