Miloš Škorpil

Běžím, jdu, cvičím, jedu, prostě jsem v pohybu, tedy jsem. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat můj život. Pohyb je mou mantrou a manou. Mantrou, která mě zklidňuje, abych se mohl dívat na svět kolem sebe s nadhledem. Manou, která mě nabíjí, abych vše, co mi život přichystá, zvládl.

Běhám od jedenácti let, uběhl jsem víc jak 240000 kilometrů, 3x oběhl Českou republiku, jednou ji přeběhl z Hodonína do Aše, běžel z Prahy do Vídně, stal se 2x mistrem ČR v běhu na 24 hodin, ale dnes vím, že všechno tohle není pro život podstatné, že tím podstatným je, že tohle vše mi umožnilo a umožňuje pomáhat lidem být zdravější, fyzicky zdatnější, psychicky vyrovnaní, prostě užívat si šťastný života běh! Protože o to v životě jde – být v pohodě.

O běhání, o prospěšnosti hýbání se, jsem napsal spousty článků již v době, kdy pohyb a běh byly skoro zapomenutá slova. Jsem autorem či spoluautorem dvanácti knih (první 7 + 1 krok manažerské kondici vyšla již v roce 2002). Všechny mé knihy mají jedno společné, a sice, že každý jeden z nás je si největším (nejtěžším) soupeřem, nad nímž nelze nikdy vyhrát. Proto je důležité se přijmout jaký sem, jedině pak může člověk učinit ze sebe nejlepší verzi sebe sama. Jedině pak může pochopit, jak život funguje, jak funguje lidské tělo, co mu prospívá, co mu škodí. Pak může bez ohledu na věk, protože věk je jenom číslo, žít plnohodnotný život až do konce svých dnů.

Datum narození: 12.9.1954
www.bezeckaskola.cz
fb: Běžecký guru
instagram: šťastný života běh
e-mail: ultraskorpil@gmail.com
mobil: +420 602 193 486