Najděte v sobě poklady, o nichž ani vy sami netušíte, že ve vás jsou

Najděte v sobě poklady, o nichž ani vy sami netušíte, že ve vás jsou

Všechny poklady, které člověk hledá, má ukryty hluboko v sobě. Je zcela lhostejné, o co jde, o muže, o ženu svého života, o životní cíl či poslání, o uznání…

Než se k tomu dopracujete, než toho správného, tu správnou potkáte, musíte přesně vědět, jaký/jaká má být. V tomto ohledu byste však rozhodně neměli být maximalisty, neboť nikdo není a ani nemůže být dokonalý.

Na prvních běžeckých campech Běžecké školy jsme, v jejich závěru, pořádali cestu za pokladem. Cesta vedla k lesní kapličce či lesní studánce – obě jsou nositelkami nepoznaného a hledaného a byli cestou, na níž měli účastníci nalézt odpověď na dvě otázky:

  • Co pro tebe představuje život – co bys chtěl/a aby ti život přinesl
  • Co pro tebe představuje běh – co bys chtěl/a, aby ti běh přinesl

Každý z nás, každý z vás se může vydat, ať již pomyslně, či fakticky, kdykoliv bude stát na „Rozcestí rozhodnutí“ ke své lesní kapli či studánce a než dojde zkusit najít odpovědi na otázky, které mu běží hlavou.

Pokud ty odpovědi nenajdete po cestě, zkuste až dojdete k lesní kapli či studánce otevřít dlaně, otevřít svou mysl, odpovědi se jistě dostaví, ať už hned na místě, nebo v nejbližší době

Pavučinky běžeckých cest se čím dál tím více proplétají v jednu jedinou, která propojuje lidi, jejich osudy a příběhy v příběh jediný – příběh člověka toužícího najít své místo na Zemi. Příběh člověka toužícího stát se skálou, o níž se můžou ostatní opřít, když potřebují ucítit sílu, která je podrží, když na ně přijde slabá chvilka.

Příběh člověka toužícího najít skálu, o níž se může opřít, když na něj přijde slabá chvilka.

Příběh člověka toužící být jednou pevnou skálou, která si může dovolit občas i uronit slzu, když už nemůže unést tíhu okamžiku.

Slza není projevem slabosti, slza je projevem citu a opravdu silný je jen ten, kdo nemá strach být citlivý. A tak se vracíme zpět k pavučině, která byť na první pohled tak slabá až éterická, dokáže být neobyčejně silná. A tak se vracíme zpět k běžci, který dokáže být velmi citlivý, na druhou stranu však dovede v sobě najít sílu, by překonal sám sebe, by překonal všechny nástrahy své cesty a dospěl svého cíle.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost