Nejúčinnější lék na život prožitý ve zdraví je pohyb

Nejúčinnější lék na život prožitý ve zdraví je pohyb

Člověk od svého zrození na pomezí věků byl postaven prozřetelností na zadní (nohy) s úkolem, aby chodil a běhal.

S postavením se na zadní neztratil nic ze své rychlosti ani vytrvalosti, stále je schopný běžet rychle jako sněžný levhart a být vytrvalý jako slon, mnohé však získal. Získal rozhled, získal možnost používat ruce k hlazení, k přetváření lidské fantazie v mistrovská díla, k čemukoli si zamane.

Postavením se na zadní se vyloučil z forem života plazících se tvorů, zvětšil se mu mozek, a to jej posadilo na zadek. Je čas se z toho zadku zvednout a vydat se opět objevovat krásy světa v pohybu.

Buď pro vás dnešní den novým zrozením, zrozením člověka jdoucího – běžícího – plavajícího – letícího, a budiž vám země, voda i vzduch ku pomoci.

Pokud jste dlouho seděli a pohyb nebyl součástí vašeho života, vyjděte – vyběhněte zvolna, tak, abyste při tom mohli volně rozmlouvat se svými partnery, nesnažte se hned napoprvé napodobit v rychlosti sněžného levharta, klidně bude stačit, když budete pro dnešek a po celý rok 2022 „jen“ vytrvalým slonem.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost