Poznej Českou republiku po svých křížem krážem

Poznej Českou republiku po svých křížem krážem

V současné době se stalo velmi populárním obcházení České republiky po Severní a Jižní stezce, případně ji přejít či přeběhnout od severu na jih, či obráceně.

Přiznám se, ten nápad mě taky napadl. Na druhou stranu už máme s Pomalým Pepou rok v plánu oběhnout po obvodu Karlovarský kraj, a tento plán dostal přednost.

A protože část trasy vede i po hranicích Česka s Německem, a pak po místech, kde hraničí s Plzeňským a Ústeckým krajem, napadlo mě, že postupně bychom mohli oběhnout všechny kraje republiky – a tím vlastně oběhnout i celou republiku.

Ty úseky, které proběhneme již při obíhání předchozích krajů, už obíhat nebudeme, takže třeba Středočeský kraj oběhneme při obíhání Ústeckého, Libereckého, Královehradeckého, Pardubického, Vysočiny, Jihočeského a Plzeňského kraje.

Co si od toho slibuji? 

Je mi jasné, že je to plán na několik let, takže minimálně po tu dobu se budu muset udržet v takové formě, abych to byl schopen absolvovat.

Za druhé poznáme život v těchto krajích lépe, než když je člověk projíždí autem, i když třeba podle údržby silnic v zimě, aniž byste viděli cedule na pomezí krajů, poznáte, v kterém kraji se zrovna nacházíte.

A třeba se k nám tu a tam nějaký běžec či běžkyně přidají, takže poznáme nejen nové zvyky, ale i nové přátele.

A protože mě při tom pobíhání doběhne spousta myšlenek, tak je budu průběžně zapisovat, a když bude zájem, kdo ví, možná z toho bude i knížka: Jak jsme s Pomalým Pepou běhali po všech čertech.

2 Komentáře

  1. Soudek.Tuku

    dejte vědět, začínám mít více času pro všelijaké běhy okolo všeho

    Odpovědět
    • Miloš Škorpil

      Martine, vybíháme 22.8. z Perštejna

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost