První běžecká pojišťovna

První běžecká pojišťovna

Napadlo vás někdy se zamyslet nad tím, proč má většina lidí takový problém se svým životem, když existuje tolik „moudrých” knih, tolik návodů, jak se svým životem naložit, aby byl veselý a hravý?

A v tom je nejspíš ten problém. Bez návodu se už nedokážeme, citlivější prominou, ani uprdnout! Čím více naše životy řídí stroje, teď mám na mysli i ty vyfešákované manažery či manažerky s perfektně padnoucími obleky, s ostrými rysy a compy v ruce, kteří mají vše zmáknuté, nesmyslné zákony, nařízení a návody, tím více se stávají z lidí trosky a tím více lidskému druhu hrozí vyhynutí.

Chce se mi zvolat: „Veškeré návody jsou na h…, když to, k čemu vás „navádějí“, nevychází z nás!” Tím nechci říci nic prostšího, než že by se měl člověk vrátit ke své intuici, která mu našeptává, co má dělat. Bohužel jsme se intuici odnaučili používat, neboť si nevěříme. A proč si nevěříme? Protože když si přečteme ty návody na šťastný život, tak dojdeme často k závěru, že na to nemáme a pak je lepší si pustit televizi, kde naši oblíbení hrdinové ve většině seriálů řeší stejné problémy jako my, a světe div se, taky jsou z toho celý divoký, protože když už, už to vypadá, že to půjde, že to poběží jak má, tak se to někde zasekne, někde podělá… Taky o čem by pak ten seriál dál byl, že?

Náš život ale není seriál. V reálném životě není třeba, abyste se točili pořád v kruhu. Aby se vám to však povedlo, musíte z toho kruhu vystoupit – raději vyběhnout, protože čím vyšší rychlost vyvinete při přetrhávání starých pout, tím máte větší šanci, že z toho kruhu skutečně vyskočíte.

DÁVEJ POZOR NA CESTU, AŤ SE NEPŘERAZÍŠ – 1. BĚŽECKÁ POJIŠŤOVNA

Nakazil jsem vás alespoň trošku, začínáte alespoň uvažovat o tom, že byste se vyflákli na všechny zaručené návody na štěstí a vzali svůj život do svých rukou, na svá bedra a postavili se pevně na své nohy? Tak skvělé. V tom případě jste konečně vyrazili po té správné cestě – cestě k sobě. Nebude to cesta po umetených cestičkách, spíše budete muset dávat pozor pod nohy, zda se tam neválí nějaký klacek, slupka od banánu, kámen, bludný kořen, nebo díra na osla (mnozí vás za něj začnou považovat)… život, tím spíš lidé mají bujnou fantazii, když pojmou úmysl vás zachránit před sebou samými. 

PROTI VŠEM TĚMTO RIZIKŮM VÁS POJISTÍME V 1. BĚŽECKÉ POJIŠŤOVNĚ.

Pakliže si myslíte, že to zvládnete sami, i bez toho, že byste se pojistili proti všemožným rizikům běhu životem, tak fajn. My si počkáme, až vám dojde. Dojde dech, dojde síla, dojde, že je lépe být pojištěn, než pak splakat nad výdělkem – tedy spíše prodělkem.

Co získáte tím, že se u nás pojistíte

Nenabízíme vám vůbec nic! To čučíte, jak jsme upřímní, co? Ale co byste chtěli, když jste se rozhodli, že už si do svého života nenecháte od nikoho kecat a budete jej žít podle sebe. Že se vrátíte ke starým dobrým instinktům, k intuici, k empatii, k selskému rozumu a dáte vale všem našeptávačům, kteří vám našeptávají, co máte dělat hlavně proto, aby z vás něco měli. Když nic jiného tak alespoň prču, že jste jim zase skočili na špek.

Nebo už se vám snad někdy stalo, že vám dal život něco zadarmo?!

Na život se totiž pojistit nejde. Respektive jde, ale rizika života jsou tak variabilní, jako je variabilní život sám. Kdo vám zaručí, že nepotkáte nějakého grázla, který vás zničí, protože jste zapomněli na své dobré předsevzetí, že už si nenecháte od nikoho nic nakukat? A my bychom to měli zaplatit? Jste spadli z višně, ne?

Na co byste chtěli, abychom vás pojistili

 „No proč? Protože být pojištěný je přeci v kurzu a, když nic jiného, tak to člověku skýtá alespoň nějakou jistotu, kdyby se s ním něco stalo!” 

A je tu zase ta mrcha – jistota. Chcete mít jistotu? Co vám kdy v životě dalo jistotu? Jediná jistota, kterou člověk v životě má, je, že zrovna v tuhle vteřinu se ve vašem životě odehrává ten děj, co se odehrává. Co bude v následující vteřině, už nikdo z nás neví, ale můžeme to hodně ovlivnit, ale jedině aktivním zapojením se do svého života. Pokud necháte svůj život řídit někým jiným, byť mu přenecháte jen procento pravomocí do něj zasahovat, už to v rukou nemáte. 

Já vím, je to děsivé, ale je to tak. Na druhou stranu je to adrenalin jako sviňa – nevědět ni dne, ni hodiny, ni vteřiny, co bude dál. Nikdo, ani ten, co by nejraději prodal správu věcí svých jiným, aby se o jeho život kompletně postarali, to nikdy neudělá. Protože chce mít otěže svého života ve svých rukách. Bohužel ŽIVOT není z těch, kteří uzavírají kompromisy. ŽIVOT s námi uzavírá tři smlouvy: smlouvu na život, smlouvu na přežívání, smlouvu na smrt. 

Smlouva na ŽIVOT nabízí – řídit se vlastním úsudkem, vlastní intuicí, činit vlastní rozhodnutí s plným vědomím toho, že za ně nesu plnou odpovědnost.

Smlouva na PŘEŽÍVÁNÍ nabízí – řídit se tím, co nám nařídí či doporučí jiní, bez toho, abychom se aktivně zapojili, abychom se minimálně zeptali, proč. PROČ to mám dělat či nedělat a dostanu-li neuspokojivou odpověď, tak to nepřijmout za své a neřídím se tím.

Smlouva na SMRT nabízí čekání. ČEKÁNÍ na spásu, na spasitele, na dobrodince, na prince, na princeznu, prostě na někoho, kdo rozhodne za nás. Že benefit je velmi podobný tomu, co nabízí smlouva na PŘEŽÍVANÍ? Máte pravdu, je to velmi podobné, proto většina lidí, kteří s životem uzavřou smlouvu na přežívání, na jeho sklonku zjistí, že vlastně vůbec nežili, že to vlastně bylo v jejich podání čekání na smrt.

Na to byste chtěli, abychom vás pojistili? 

Pokud bychom k tomu přikročili, tak bychom dopadli jak státní rozpočet, kde většina financí, kromě těch, co se rozkradou, jde do plnění snů těch, co uzavřeli se životem buď smlouvu na přežívání nebo na smrt. Každopádně s těmi, kteří se vzdali rozhodování o svém životě, ale kteří by rádi řídili a ovlivňovali životy těch, co uzavřeli s životem smlouvu na ŽIVOT.

  1. Běžecká pojišťovna vám tedy nenabídne nic z toho, co byste nebyli ochotni udělat sami a tvrdě to zaplatit smysluplným životem. Pokud ale vezmete svůj život pevně do svých rukou, tak vám nabízí CELÝ SVĚT a třeba i modré z nebe, protože v tom případě učiníte svůj život nebem na zemi. 

Chcete to písemně? Tak si tenhle článek přečtěte ještě jednou, nebo třeba stokrát, prostě tolikrát, kolikrát budete potřebovat, abyste prohlédli a dohlédli kousek dál než na špičku svého nosu.

1. BĚŽECKÁ POJIŠŤOVNA JE TU PRO VÁS A MÁ OTEVŘENO 24 HODIN DENNĚ! PŘIJĎTE/PŘIBĚHNĚTE, NAUČÍME VÁS, JAK SE O SEBE POSTARAT, ABY SE O VÁS NEMUSELI STARAT DRUZÍ.

PŘIJĎTE K NÁM, MY S VÁMI VYBĚHNEME!

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost