Salming, Leguany a já

Od počátku, co je Salming Running na českém trhu, to byla láska na první proběh. Modlil jsem se, aby moc neinovovali, a vůbec, že by bylo nejlepší, kdyby měnili jen barvy.

Bohužel, jak jsem mohl tušit, moje přání nebyla vyslyšena. Přesto až do podzimu loňského roku byl vždy v nabídce model, který mému stylu běhu a mým nohám plně vyhovoval.

Před třemi roky se mé kroky protly s Bosobotami leguano, tedy s Petrem Exnarem, který se mnou absolvoval individuální trénink, a ihned jsme si lidsky sedli jak s málo kým.

Ještě v rámci tréninku jsme si zaběhli k němu do obchodu v Dejvicích a zpět už jsem běžel v leguanech. Ale nebojte, nepatřím k těm, kteří, jakmile objeví bosoboty (někdo jim říká minimalistické, jiní barefoot boty) propadnou jim a už nechtějí nic jiného.

I tak v mém botníku přibývaly další a další leguany. Dnes už v jiných botách prakticky ani nechodím. Jen v horách obuji Altry.

Před rokem a půl jsem začal v leguanech běhat kratší běhy, ale když v Salmingu nešťastně inovovali, nešťastně pro mě a ty, kteří jim propadli pro jejich jinakost, začal jsem od listopadu běhat všechno v leguanech. 

Je to sice namáhavější než běhat v běžeckých botách, ale na druhou stranu vás bosoboty nikam neženou. 

Letošní rok jsem až dosud běhal tedy v leguanech, a tak mnozí nabyli dojmu, že jsme se se Salmingem rozešli. A tak to není, i v partnerském vztahu to občas na čas zaskřípe, a pak je důležité hledat zpět cestu k sobě. Tedy pokud vám na vztahu stále záleží.

Takže když se nyní objevil model Salming Recoil Prime Men Spicy Orange, tak mě při jeho prohlížení napadlo, že by mohlo stačit upravit šněrování. A protože nemám rád dlouhé přemýšlení, vzal jsem si jedny domů, přešněroval a šlo se zkoušet. Nejdřív chodit a pak běhat – a vypadá to, že taková drobnost jako jinak si zavázat botu, může obnovit dlouholetý vztah mezi botou a běžcem.

P.S. Při prvním výběhu s Danou, kdy jsem přezul z leguan do Salmingu, jsem vylétl od vrátek jak když do mě střelí. Takže konečně mám jedny boty na loudání a jedny na lítání.

Tak nám držte palce, ať nám to spolu šlape.

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost