Váha a mocnost vrstev oblečení, jak to jde k sobě

Váha a mocnost vrstev oblečení, jak to jde k sobě

Možná vás to překvapí, ale to, jak moc se oblékáte před tím, než vyběhnete, poměrně dost významně ovlivní útok na vaší hmotnost. A protože je před námi řada měsíců, kdy zima a chlad budou v klimatických podmínkách převládat, tak stojí za to je využít v boji s váhou.

Méně oblečení znamená méně kilogramů

Základ téhle hubnoucí metody je velmi jednoduchý a je skutečně seriózní, ačkoliv se může na první pohled zdát, jako že si z vás chceme vystřelit. Jediné, co musíte udělat, je oblékat se tak, aby když vyjdete, ven jste cítili chlad, a donutili jste tak svůj metabolismus vyvinout více energie k ohřátí a tím i pálení kalorií. Ohřát se pak můžete intenzivnější chůzí, během, ale i tím, že se roztřesete jako ratlík.

Méně oblečení znamená lepší imunitu

Naučíte-li se méně oblékat, stanete se méně zimomřiví, otužíte se i bez drastických metod otužován, budete méně nemocní – a to hned ze dvou důvodů. 

První je ten, že se naučíte lépe snášet zimu, chlad, i přechody z tepla do zimy a obráceně, protože vaše tělo si vytrénuje svou vlastní termoregulaci. 

Druhým důvodem je, že vás hned tak něco neofoukne. Je to logické, když se nebudete nabalovat jak pumpa, když se v zimě chrání před tím, aby nepromrzla a voda v ní nezmrzla, tak se i při rychlejším pohybu nebudete potit, jen se zahřejete na příjemnou provozní teplotu. Z toho důvodu pak nebudete muset „zapínat” vnější termoregulaci – rozepínat se a zase zapínat, což je nejčastější způsob, kdy si člověk užene nachlazení. Důvodem je, že se nejdříve přehřeje a začne se potit, pak ve snaze ochladit se rozepne vše co jde, rychle vystydne a pot na něm oschne. 

Méně oblečení znamená lepší pohyblivost

To, že se budete méně oblékat, vám pomůžete lépe se pohybovat. Oblečení vám nebude tolik bránit v přirozeném pohybu, nebudete si připadat tak neohrabaní a neobratní, což bude mít pozitivní vliv na vaše sebevědomí. Váš pohyb (je jedno, zda chůze či běh) bude i rychlejší, což opět posílí míru vašeho sebevědomí. V neposlední řadě se pak při rychlejším pohybu nebudete potit, nebo ne až tak moc, ale to už se vracíme zase na začátek.

Takže si zopakujme bonusy, které člověku přináší to, že se i v chladu a zimě méně obléká:

  1. Aby se ohřál, musí vynaložit více energie, tím pádem spálí více kalorií bez ohledu na tempo, jímž se pohybuje
  2. Posílí celkovou imunitu svého organismu
  3. Méně se potí
  4. Zlepší se celkově jeho pohyblivost
  5. Ušetří – méně oblečení rovná se menší výdaje na jeho pořízení

Místo závěru vám teď řeknu, co přímo miluju. Když přijde podzim a dny se začnou ochlazovat, zůstávám co nejdéle v triku s krátkým rukávem a přímo se vyžívám v tom, jak mi pomalu chladnou ruce, jak se do nich pomalu vkládá chlad, načež cítím, jak se začínají prokrvovat, jak se tělo pomocí vlastních termoregulačních procesů snaží chladnoucí ruce prohřát – a to je přesně ten proces, který startuje proces hubnutí, aniž byste museli držet jakoukoliv dietu, museli přidat na tempu nebo museli urazit delší vzdálenost. 

Ať žije zima a chlad, nejlepší pomocníci na cestě k ideální váze!

2 Komentáře

    • Miloš Škorpil

      Jakube určitě vyzkoušej, kdyby nepomohlo s váhou, tak rčitě pomůže s otužováním, já třeba už tři roky zimu, co zimu zůstávám v krátkých kalhotách a je to super.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost