Běhy bez hranic – Poutní maraton se běží už po patnácté

Když jsem před patnácti roky, týden před prvním ročníkem Františko lázeňské 24 hodinovky (od loňska Skalenská 24 hodinovka, letos se poběží  16. – 17.11.2024), dostal na Kapplu nápad na uspořádání Poutního maratonu, nenapadlo mě, že se ten nápad tak ujme.

Hospic sv. Jiří, respektive Charita Cheb, kterým jsem před lety pořádání předal, vás srdečně zvou na benefiční sportovně kulturní happening zaměřený na propojování sportovně založené komunity s podporou služeb Hospice Sv. Jiří, který poskytuje péči nevyléčitelně nemocným na území téměř celého Karlovarského kraje.

  1. ročník Poutního maratonu, který letos nese podtitul “maratonů je spouta, ale Poutní je jen jeden”, se uskuteční v sobotu 22. 6. 2024. 

Cheb – Maria Loreto (10 km) – Waldsassen (21 km) – Kappl – Zelená Hora – Cheb (42 km)

Všechny trasy je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem. Každých 5 km na vás čeká občerstvení s povzbuzením a po skončení polévka v cíli s diplomem. To vše v ceně startovného, které je doporučené v částce 300 Kč. 

Přihlásit se můžete zde, nebo i v sobotu 22.6.2024 přímo na místě startu, tedy před kostelem sv. Mikuláše 

Více informací na webu Římskokatolické farnosti Cheb

Facebooková událost 

P.S. Běhy bez hranic jsou běhy, které se běží na území více států, ale i běhy, které pomáhají stírat hranice mezi lidmi. Jak mezi příslušníky různých národností, tak mezi zdravými a nemocnými, či takzvaně normálními a těmi, kteří se narodili s nějakým poškozením. Běhy bez hranic jsou naplňováním myšlenky:

POMÁHEJ BĚHEM

Běh nám pomáhá na více úrovních, pomáhá nám rozvíjet fyzickou kondici, pomáhá nám být zdravý, prospívá naší psychice, pomáhá nám najít přátele, pomáhá nám naučit se soběstačnosti, pomáhá nám najít sebe sama – stát se osobností, pomáhá nám být a pomáhá nám žít.

To všechno získáváme, začneme-li běhat. Když ale začneme běhat, začneme se více dívat kolem sebe, začneme si více všímat věcí a lidí kolem sebe, začneme si uvědomovat, co všechno díky běhu od života dostáváme a začneme si říkat: “Mohl bych prostřednictvím běhu dát něco druhým?“

A tak se zrodila v hlavě nová myšlenka a ta ti říká: “Když nechceš jen brát, tak pomáhej během!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost