Běžecký trénink a dovolená. Jak nevypadnout z rytmu a zároveň si odpočinout

Běžecký trénink a dovolená. Jak nevypadnout z rytmu a zároveň si odpočinout

Mnoho lidí řeší, jak skloubit odpočinek na dovolené a při tom neztratit formu. Často to končí tak, že si dovolenou pořádně neužijí, neužijí si ji ani ti, kteří jsou na ní s nimi, a když se vrátí, tak zjistí, že forma je fuč. Respektive, že z přemíry snahy natrénovat jsou v útlumu, protože zapomněli na to, že dovolená je jednou z důležitých forem regenerace, a oni jsou teď přetrénování.

Nesnažte se o dovolené dohnat, co jste dosud nenatrénovali

Jako nelze dohnat ztracený čas, nejde dohnat ani trénink, v obou případech to zavání tím, že výsledkem bude vyhoření a frustrace. Navíc, pokud se budete snažit dohnat trénink o dovolené s rodinou, čeká vás po návratu tichá domácnost, protože jste sice byli s nejbližšími, ale fakticky nebyli.

Trénink na týdenní dovolenou

den odjezdu: volno

den 2.: 30 – 45 min volně (75 – 80 % TF max)

den 3.:15 min volně; protažení; 10x 100 m stupňovaně; 10 min volně

den 4.: 30 – 45 min (75 – 80 % TFmax)

den 5.: 15 min volně; protažení; 4 min (80 % TF max – 3 min (85 % TF max) – 2 min (90 % TF max) – 1 min (95 % TF max); 10 min volně

den 6.: 30 – 45 min (75 – 80 % TF max)

den návratu: volno

Trénink na 10 denní dovolenou

den 7.: volno

den 8.: 15 min volně – 20 min (85 % TF max) – 10 min volně

den 9. 30 – 45 min (75 – 80 % TF max)

den návratu: volno

Trénink na 14 denní dovolenou

den 11.: 15 min volně; protažení; 5x [200 m (95 % TF max) – 200 m volně]; 10 min volně

den 12.: 30 – 45 min (75 – 80 % TF max)

den 13.: 45 – 60 min (75 – 80 % TF max)

den návratu: volno

Jinak se o dovolené věnujte tomu, k čemu má dovolená sloužit – relaxaci a těm, s nimiž ji trávíte.

Pokud by vám více vyhovoval plán šitý na míru, žádný problém, podmínky najdete zde.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost