Home ofice, skrytá past na zdraví a fyzickou kondici

Home ofice, skrytá past na zdraví a fyzickou kondici

Víkendové davy na místech, kde mnohdy potkáte jen pár jedinců, by mohly vést k závěru, že český národ se začal hýbat. Je tomu ale skutečně tak?

Když se člověk podíval v době první vlny corony na víkendová zpravodajství, nebo se na ně podívá v současné době, musí nabýt dojmu, že se převážná část národa přesunula z uzavřených obchodních center, kaváren, restaurací a kin do přírody.

Možná si řeknete, tak jako v nedávné době i já: tak sláva, alespoň k něčemu dobrému ta corona je, tedy k tomu, že postavila lidi na nohy a pomohla jim znovu objevit pohyb.

Pak se ale potkáte s pár známými, kteří se v normální době, rozuměj v době před coronou, pravidelně hýbali a zjistíte, že to až tak růžové není.

Od doby, co pracuji z domova, jsem přibral/a několik kilogramů

To mi právě řeklo v poslední době pár lidí, s nimiž jsem se setkal, nebo s nimi mluvil.

Ptám se, jak je to možné, vždyť tím, že pracuješ z domova, máš daleko víc času – minimálně ti přibyl čas, který normálně strávíš na cestě do práce a z práce?

No a to je ten problém, zní odpověď.

V normální době, ještě když jsem chodil do práce, jsem do ní běhal a z ní běhal či jezdil na kole, a teď, když sedím doma, nedělám nic.

Ráno spím déle, pak se nasnídám, sednu k počítači a sedím u něj až do oběda, a po obědě se k němu zase vracím. Zkrátka nic mě nenutí jít ven a hýbat se.

Při práci z domova nezapomínejte na své dobré návyky

Když pracujete z domova, vstaňte klidně o něco později, než kdybyste šli do práce, ale dříve, než když se ráno jen nasnídáte a začnete pracovat.

Začněte den jako normálně pohybem

Když se vzbudíte, oblékněte na sebe to, v čem běháte (na kolo to nyní moc není), nebo se oblékněte na ranní procházku a dejte si 30 – 45 minut lehkého běhu, nebo si dojděte do krámu pro čerstvé pečivo, hlavně začněte den pohybem.

Po návratu domů se osprchujte, jestli jste byli běhat, převlékněte, dejte si snídani a teprve pak začněte pracovat. Uvidíte, že i ta práce vám půjde lépe od ruky, než když do ní skočíte ještě v pyžamu a ve stejném pyžamu z ní odejdete a skočíte zas do postele.

A výmluvu na nedostatek času, když děláte z domova, fakt neberu. I kdyby vám trvala cesta do práce jen půl hodiny, tak máte na sebe nyní o hodinu víc času.

A to neplatí jen pro ty, co v normální době využili čas do práce a z práce ke sportování, to platí úplně pro každého jednoho z vás! Tak šup, šup, už žádné výmluvy – a pokud už si připadáte jak bečky a nevíte jak začít, tak tady máte lidský návod, jak na to.

A věřte, že vím o čem mluvím, protože už osmnáct let pracuji jako OSVČ z domova a hlavně na začátku jsem měl velký problém se k nějaké aktivitě dokopat.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost