Jubilejní desátý ročník Běhej lesy Jizerská přilákal do Bedřichova přes 2 500 běžců

V roce 2014 jsme v Jizerských horách odstartovali pilotním závodem celý seriál Běhej lesy. O rok později už seriál skýtal čtyři závody a o 10 let později závodů dokonce osm, které každoročně přivítají kolem 15 tisíc běžců. Letošní Běhej lesy Jizerská dokonce skoro překonala dosavadní rekord účasti, když na stadion v Bedřichově dorazilo 2 552 běžců.

Richard Valoušek – Communications Director Raul s.r.o.

Den zahájil za vydatného deště start trasy na 50 km, na kterou vyrazilo 344 odvážných. Vítězem se stal Karel Splítek v obdivuhodném čase 3:11:54, který o necelou minutu nestačil na rekord trasy. Mezi ženami dominovala Simona Tumová, která těsně pokořila hranici čtyř hodin. S časem 3:58:47 nadělila svým sokyním celých 12 minut.

Další na programu dne byly již tradičně dětské závody Dr. Max, kterých se v Jizerských horách zúčastnilo 501 malých běžeckých nadějí. Byly to opravdu souboje o každý metr a mláďata předvedla excelentní výkony. Čas 2:33 Jana Šimůnka v závodě na 1 km svědčí o všem. Všichni malí závodníci si za svou odvahu vysloužili medaili, kterou se budou moci po zásluze pyšnit. Hned po konci dětských závodů se vyčasilo a nad Bedřichovem vysvitlo kýžené sluníčko.

V rychlém sledu po dětských závodech následovaly starty tratí na 11 a 23 km. Kratší trasu okusilo 899 závodníků, na delší trasu jich pak vyrazilo 430. Na kratší distanci exceloval Michal Suchý, který poctivých 11 km pokořil za 0:39:12. S časem 0:47:10 se na první místo mezi ženami postavila Veronika Šindelářová. V těsném souboji na 23km trase jako první protnul cílovou pásku Tomáš Mocek v čase 1:29:05, druhému Martinu Rexovi utekl o pouhých 11 vteřin. Mezi ženami kralovala Michaela Luňáčková, která do cíle doběhla v čase 1:38:36.

Úsek startů uzavíral charitativní PVZP FénixRun, na jehož startovní čáru se postavilo 273 běžců. 5km trasu, která začínala táhlým stoupáním, si užili opravdu všichni, od elitních běžců po celé rodiny včetně kočárků. Dalších 107 dobrých duší se pak závodů zúčastnilo virtuálně. Všichni společně podpořili 10 nadačních spolků a fondů.

Další zastávkou naší lesní štace jsou již za dva týdny Boletice. V sobotu 9. září se tam setkáme ale až pozdě odpoledne a přímo na trasu budou závodníci vyrážet za soumraku. Noční závod v Boleticích je již tradicí seriálu Běhej lesy a čelovka je samozřejmě součástí povinné výbavy. V polovině závodu se totiž setmí a běžci finišují pouze za svitu vlastní čelovky. Pokud jste ještě běžecký závod v noci nevyzkoušeli, jedná se o netradiční zážitek, který opravdu stojí za to. Máš odvahu na to vyrazit do šumavských lesů za tmy? Ulovit si svoje startovní číslo můžeš na behejlesy.cz.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost