Lesní smečka naposledy proběhla v Boleticích pod hvězdnou oblohou

Krásné a teplé babí léto obdařilo sobotní den i noc v šumavských Boleticích. Lesní smečka se zde sešla na tento nevšední běžecký závod při čelovkách pod hvězdnou oblohou naposledy. K rybníku Olšina v Boleticích dorazilo přes 900 závodníků včetně těch nejmladších a zdolali tratě za denního světla na 4 a 43 kilometrů, 14 a 20 kilometrů si pak dali závodníci v šumavských kopcích pod hvězdami.

Tereza Šmeráková Raul s.r.o.

Sobota patřila rozmanitým běžeckým dobrodružstvím, krátce po poledni vyrazili na extra dlouhou trať odvážlivci na 43 kilometrů. Dokonce byl mezi nimi i jeden, který si
k ultramaratonské vzdálenosti střihl také noční závod na 20 kilometrů. Viděli jsme tu tedy obdivuhodné výkony, kdy prvenství ukořistili Jan Hradecký mezi muži a Milena Baráková mezi ženami.

Další část odpoledne patřila samozřejmě mláďatům lesní smečky, kterých se na startech kategorií od Šnečků až po Kolouchy a Laně objevilo téměř 150. Na dětských závodech Dr. Max jsme viděli mnoho skvělých výkonů a těšíme se až malí závodníci stanou na startu delších závodů!

 Na Šumavě nechyběl ani tradiční PVZP FénixRun. Běžci tentokrát přispěli na spolek No Foot No Stress, který pomáhá lidem po amputaci. Přispět můžete prostřednictvím tohoto charitativního běhu nejen na místě v jihomoravské Lednici, ale také kdekoliv virtuálně do 23. září 2023.

 Postupné ochlazování a zapadající slunce už vedlo závodníky pomalu a jistě k nočním závodům na 14 a 20 kilometrů. Přes 500 běžců se postavilo na start s čelovkou a proběhli šumavskými lesy pod noční oblohou, na trati je čekaly tradiční světelné efekty a za cílovou čárou svítící medaile z ekologického materiálu. Počasí i atmosféra vytvořená závodníky umožnila, aby poslední závod v Boleticích proběhl v přátelském duchu a s emocemi, které byly v cíli hmatatelné. Na 14 kilometrech se prvním mužem stal Jan Máša a nejlepší ženou Lenka Burianová, na delší trase na 20 kilometrů zvítězil Martin Frelich a mezi ženami Michaela Luňáčková. Všem zúčastněným děkujeme!

 Že nebudou Boletice? Nezoufejme smečko, nová lokalita pro příští rok je sice stále překvapení, ale můžeme prozradit, že lesní kopce nám pod nohami zůstanou i příští rok. Jste zvědaví? Než vám oficiálně prozradíme novou lokalitu, můžete se prozatím zamyslet.

 Již za 2 týdny se vidíme na závěrečném závodě sezony v Lednici! 23. září odstartují na jižní Moravě trasy na 6, 14, 22 a 45 kilometrů, bohatý doprovodný program, závěrečné vyhlašování a také oslava ukončení sezony v nedalekém vinařství ANNOVINO. Přijeďte si užít nezapomenutelný zážitek a proběhnout se místy ve světovém dědictví UNESCO.

 Výsledky Bílá

 Trasa 43 km

  • místo ženy – Milena Baráková
  • místo muži – Jan Hradecký

Trasa 20 km

  • místo – Michaela Luňáčková
  • místo – Martin Frelich

Trasa 14 km

  • místo – Lenka Burianová
  • místo – Jan Máša

Všechny výsledky

Fotogalerie

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost