Maraton pod 4 s Milošem a Salmingem již po sedmé

V sobotu se podařilo po dvou letech dokončit v Třeboni pátý a šestý ročník Maratonu pod 4 s Milošem a Salmingem. Již od září se mnozí ptají, jestli poběžíme i po sedmé. Poběžíme, čekal jsem jen na to finále v Třeboni, i kvůli tomu, abych věděl, jestli jsem stále schopen účastníky dobře připravit – a to ne jenom po stránce psychické, ale i psychické a lidské.

Odezvy těch, co běželi, a nejen s partou Maraton pod 4, ale i těch, které jsem připravoval společně se Světem běhu (půlku či maraton), mě potěšily a přesvědčily, že to má smysl, takže běžíme dál, ale nejdříve ještě pár pozávodních emocí:

Včera jsem zaběhla první závodní půlmaraton za 1:54:52. Cíl byl do dvou hodin 🙂 Tvůj tréninkový plán jsem splnila cca z 80 %, byla jsem poctivá (těch 20 % byla nemoc a nemožnost trénovat z osobních důvodů). Závod mě nadchl, strhl, ale jela jsem jako stroj, každý kilometr cca stejné tempo plus mínus pár vteřin. V cíli jsem měla ještě hodně sil 🙂 Myslím, že jsem se díky tvým příspěvkům na youtube naučila i správně běhat a fakt to pomáhá. Takže děkuji, funguje to!

Ahoj Miloši, půlroční snažení mělo smysl, hlásím první povedený půlmaraton – a to v čase 1:39:22. Díky moc za tréninkový plán, rady a podporu.

Ahoj Miloši. Právě jsme přijeli z Třeboně. Já zasloužilá matka (47 let) svůj první půlmaraton za 2:15 h a dcera Barbora (21 let) maraton za 3:58 h.

Děkuji za všechny tvoje články. Držela jsem se všech tvých rad – den za dnem a vyplatilo se. Jsem šťastná a vděčná. Děkuji.

Do projektu „Zaběhni maraton pod 4 s Milošem a Salmingem“ jsem se přihlásil v září 2019. Maratony jsem do té doby odběhl dva, pro sebe, ani jeden pod 4 hodiny. Letos mě v cíli Fénixy ukázaly 3:35:40. I když jsem rebel, dobře jsem poslouchal a vyplatilo se.

A teď k programu

Program se rozeběhne od 1. listopadu, takže budeme mít určitě dost času se dobře připravit i na standardní termín Pražského maratonu. O tom, který maraton poběžíme, se rozhodneme společně začátkem ledna.

V programu budou zařazeny i “kontrolky”, a to na 10, 15 kilometrů a 25 kilometrů. Kontrolky poběžíme společně, takže s prvním seznamovacím tréninkem, kde zapracujeme na vašem běžeckém stylu, respektive na přirozeném běhu, se společně setkáme, kromě vlastního maratonu, čtyřikrát.

Cena programu zůstává stejná, a sice 7000,- Kč. Za tuto cenu dostanete jeden pár běžeckých bot Salming (model dle vašeho výběru), speciální týmové triko, možnost absolvovat test RunLAB za 1.500,- Kč (sleva 500,- Kč oproti běžné ceně), 20 % sleva na produkty SALMING během trvání programu, půlroční tréninkový plán. Po dobu trvání programu pak budete mít možnost se mnou konzultovat vše spojené s běháním a zdravým životním stylem. Komunikace probíhá buď po e-mailu, nebo na FB skupině MP4 2022

Podmínky programu

souhlas s uveřejněním osobního profilu (jméno, věk, váha, výška, zaměstnání), pravidelných reportů z tréninkového procesu a fotek ze společných akcí skupiny (publikování v rámci vlastního blogu na Běžecké škole, na FB Běžecké školy a FB Salming)

v případě konání zakoupená registrace na Pražský maraton 2022, či maraton na němž se společně usneseme, že poběžíme. Registrace není v ceně programu.

používání běžeckých bot SALMING během celého programu (pokud někomu boty nebudou sedět a bude běhat v jiné značce, tak mu ale nikdo hlavu neutrhne)

mít osobní fb profil – komunikace se skupinou je převážně vedena přes uzavřenou fb skupinu

Zátěžový test

Zátěžový test na začátku a cca měsíc před maratonem vám a mně řekne, jak na tom skutečně jste, a umožní nám společně zajistit, aby váš trénink a start v maratonu byl optimální vzhledem k vašim momentálním fyzickým schopnostem. Jeho absolvování není podmínkou, ale doporučuji jej absolvovat.

Termíny společných tréninků respektive kontrolních závodů

Termíny budou upřesněny, respektive budou uvedeny v zaslaném tréninkovém plánu. Tréninky probíhají v Praze, místo a čas bude vždy ještě uveřejněn ve fb skupině.

Kapacita

Max. 40 běžců a běžkyň, kteří si dokáží užívat (života) běh a splní výše (respektive níže) uvedené podmínky programu.

Teď to nejdůležitější – informace k přihlášení

O zařazení do programu bude rozhodovat zejména rychlost přihlášení, resp. rychlost zaplacení, což bude pro nás důkazem, že to myslíte vážně (k zaplacení budou vybraní uchazeči vyzvání informačním e-mailem na e-mailovou adresu, kterou uvedou v přihlášce).

Ten, kdo se přihlásí, by měl mít ideálně již v závodě zaběhnutý půlmaraton s výsledným časem 2 hodiny či lepším, ale jsme schopni udělat výjimku a vybrat účastníka i s horšími vstupními časy, případně mu to odpustit, protože si tuto podmínku splní v kontrolním závodě.

Všichni uchazeči si jsou vědomi svého zdravotního stavu, svých fyzických schopností, programu se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí. Organizátoři pak nenesou žádnou zodpovědnost za případná zranění, která by si způsobili v průběhu přípravy na maraton či při společných trénincích.

Přihláška na Zaběhni maraton s Milošem a Salmingem pod 4 2022

2 Komentáře

1. Petr

Ahoj, chci to s vámi dát! Nejlépe jsem měl 4:44 a 2:05. Mnoho jsem již prohnul a roztáhnul na svém těle a je čas zkrátit čas na trati. Je mi 58 a na běhání mám plno času.

Odpovědět
    • Miloš Škorpil

Petře, poběžíme spolu a uvidíme, kam se nám to podaří společně dotlačit 🙂