Pondělí, den jako stvořený rozhýbat svůj život

Pondělí, den jako stvořený rozhýbat svůj život

Pondělí je asi nejméně oblíbeným dnem v týdnu, ale určitě si to nezaslouží, vždyť začíná nový týden. 

To znamená, že máme před sebou sedm dní, v nichž každý z nich představuje jeden střípek, který, když přidáme poslední – neděli, může vytvořit krásný obraz. 

Co vše se dá stihnout za sedm, respektive šest dní, nám na počátku světa předvedl Bůh. A dovolím si tvrdit, že to, co tehdy stvořil, již nikdo nikdy nepřekonal. 

Pondělí bychom naopak měli milovat a věnovat mu ve svém životě velmi významné místo už i proto, že když jej začneme milovat, převrátí to celý náš život naruby, nebo chcete-li, o 360 stupňů. 

Zatím co teď pondělí většina lidí proklíná a tak není divu, že ho pak mívají šedé až černé, když jej začnou milovat a chválit, rázem zrůžoví a růžové pak budou mít i zbylých šest dní daného týdne. 

No řekněte, nevzrušuje vás myšlenka, že jen tím, že začnete pondělí milovat místo toho, abyste ho proklínali, bude váš život najednou veselý? 

A vezměte si, jak to odlehčí váš běžecký krok! Zatímco do teď jste startovali svůj pondělní běh v duchu: „To ten týden pěkně začíná, jak já vůbec přežiji do pátku?“, od teď budete pondělí začínat s myšlenkou: „Super, mám před sebou úžasný týden, v němž mohu změnit celý svůj život, a na jeho konci v neděli, když se za ním ohlédnu, si říci, byl to dobře prožitý týden, který mě posunul v mém bytí o hezkých pár kroků kupředu!”

Přeji vám Šťastný výběh do nového dne, nového týdne, nového života…

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost