Půjdu, poběžím a uvidím zač je toho 144 hodin

Když jsem absolvoval běh na 24 hodin, začal Tomáš Rusek kromě Moravského ultramaratonu (první tři ročníky se běželo v režimu 10 maratonů za 10 dní), TMUM (100 mil), pořádat na Brněnském výstavišti běh na 48 hodin. U všech těchto akcí jsem byl. Popravdě i po šestidenní jsem pošilhával, ty se však u nás nikdy nepořádaly, až teď.

Když jsem se dozvěděl, že se uvažuje o tom, uspořádat u nás běžecký závod na šest dní, nejdříve mě napadlo: Skvělý, ale proč až teď, když už mi je šedesát sedm?

Pak jsem si však řekl: No a co, alespoň se nikam nepoženu a pěkně si to užiju – a co je na tom nejlepší, i v tomhle věku si vytvořím osobák, stačí mi k tomu být těch šest dní co nejvíc na nohou, dávat nohu před nohu, chvíli běžet, chvíli jít.

Pořád jsem zvědavý, co je lidské tělo, bez ohledu na to, jak dlouho už běhá po světě, zvládnout.

Co mě také těší je místo, kde se bude běh pořádat. V Konstantinových Lázních jsem byl několikrát, dokonce jsem jimi i několikrát proběhl, i když je to asi dvacet let, tak si pamatuji, že je tam hezká příroda, dobře se tam dýchá a vůbec pohoda, klid.

Necelé čtyři měsíce, za něž se závod běží, považuji také za optimální. Někomu by se to mohlo zdát málo, ale pravdou je, že tyhle typy běhů jsou více o hlavě, a i z toho důvodu považuji tento čas na přípravu za ideální, člověk se alespoň moc dlouho nestresuje myšlenkami na výsledek.

Za ideální považuji i termín závodu. Pravda i koncem dubna může slunce pálit o sto šest – nikdy nezapomenu na svůj první oběh republiky, kdy jsem si říkal, že v květnu bude ještě příjemně, a ve skutečnosti první čtyři dny slunce pálilo tak, že jsem dostal třikrát úpal, a to i přesto, že jsem se přes poledne před ním schovával a dobíhal plánované trasy pozdě v noci, tedy po půlnoci. Naštěstí tady, kdyby byl hic, můžu se pohybovat po trati, když bude slunce schované, třeba i v noci, a když bude pálit, tak odpočívat.

Příprava

Nějakou představu mám, budu zkoušet a improvizovat a občas podám i zprávu, hlavní je zůstat po tu dobu, co do startu zbývá, zdravý.

Pokud vás akce zaujala a chcete se o ní dozvědět něco víc, zúčastnit se, nebo pomoc s organizací, tak informace najdete zde.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost