Ranní běh je jako ranní čaj – zahřeje

Ranní běh je jako ranní čaj - zahřeje

Aby čaj vydržel teplý po celou dobu popíjení, je dobré nahřát konvici. I to je důvod, proč je dobré jít se ráno proběhnout – abychom až do večera nevychladli. – Pavel Kosorin 
Nemám nic proti rannímu vyběhnutí, ba právě naopak, považuji jej za skvělé nastartování dne. Má to ale malý háček. Chcete-li během skutečně nahřát svůj „šálek“, abyste až do večera nevychladli, chce to běžet jen velmi zvolna, prostě jen tak, aby se vaše tělo prokysličilo, aby se vám v něm rozproudila krev a všechny životní pochody.

Rozhodně byste to neměli po ránu prát na plný pecky, pokud ano, tak to můžete vzít hned po tom ranním běhu zase hned zpátky do postele, protože nejen, že se vám v těle všechny pochody nerozproudí, ale právě naopak, všechny je utlumíte a po celý den budete chodit jako mátohy.

Prostě proto, že se stane to samé, jako když se před závodem dobře nerozcvičíte nebo to při maratonu, přes všechny dobré rady, rozběhnete hned od počátku na rekord.

Zkrátka se zadusíte, vyčerpáte své rychlé energetické zásoby dříve, než vaše tělo bude schopné čerpat ze svých skrytých zásob a jednoduše „chcípnete“, jako když dojde benzín vašemu motorovému miláčkovi.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost