Tým ZŠ Oskol Kroměříž posedmé ovládl finále Odznaku všestrannosti

Tým ZŠ Oskol Kroměříž posedmé ovládl finále Odznaku všestrannosti

Tým žáků základní školy Oskol z Kroměříže již posedmé zvítězil v Republikovém finále Odznaku všestrannosti Sazka olympijského viceboje. Družstvo na letošním 12. ročníku obstálo v konkurenci 62 týmů, které o víkendu na finále v areálu VUT Brno startovaly. Organizátorem byl Český olympijský výbor.

Vladimír Michna content&media

Odznak je složený z deseti disciplín, mezi které patří běh na 1000 metrů, dribling s basketbalovým míčem, sprint na 60 metrů, hod dvoukilogramovým medicinbalem, přeskoky přes švihadlo, skok do dálky nebo hod kriketovým míčkem. Celkem se finále letos účastnilo 584 závodníků z celé ČR. Video přímo z akce najdete zde

Do finále nastoupilo omlazené družstvo Oskola, které se navíc během roku muselo potýkat s menším počtem tréninků a koronavirovými omezeními. Svěřenci učitelky a trenérky Marty Bajerové nakonec předvedli zejména ve druhém dni neuvěřitelný výkon a soutěž ovládli.

Medaile předal zlatý střelec z Mexika

Vítězný tým dostal stříbrné pamětní medaile, na kterých je vyobrazený zlatý střelec z Olympijských her v Mexiku v roce 1968 Jan Kůrka. Ten jim také medaile předal. Každý z účastníků dostal i pamětní medaili od bronzové lyžařky z Vancouveru 2010 Šárky Strachové.

Odznak všestrannosti, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků.

Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Disciplíny Odznaku všestrannosti by učitel s dětmi měl během školního roku absolvovat několikrát, aby mohly děti sledovat zlepšování výkonů. Jedním z partnerů akce je automobilka Toyota, která je také generálním partnerem Českého olympijského a paralympijského výboru.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost