Účastnický rekord pokořen! Poslední závod v Lednici přilákal 2864 běžců

Velkolepé finále – tak by se dal popsat poslední závod letošní sezóny Běhej lesy v Lednici. Na rozlučku s lesním dobrodružstvím totiž dorazila pořádná smečka. Po rekordním závodě na Karlštejně, na kterém se sešlo 2 860 závodníků, už nikdo neočekával, že by snad takové číslo mohlo být překonáno. Světe div se, závod po úchvatném Lednicko-valtickém areálu o chlup utrhl prvenství a stává se z něj tak největší závod v devítileté historii Běhej lesy.

Richard Valoušek – Raul s.r.o.

Vezmeme to ale popořadě. Sobotní den odstartovala extra dlouhá trasa, závod na 45 km. V něm dominoval Václav Bauer, který do cíle doběhl v neuvěřitelném čase 02:53:34. V ženské kategorii získala první místo Veronika Staňová s časem 03:42:54.

Po extra dlouhé trase přišly na řadu dětské závody Dr. Max. Mláďat se na závodě v Lednici sešla opravdu spousta, na trasy od 100 m do 1 km vyrazilo 461 malých atletických nadějí. Byl to boj o každý metr a mláďátka si po zásluze odvezla domů vyběhanou medaili. Za celou sezónu 2023 se dětských závodů Dr. Max zúčastnilo celkem 2 513 dětí.

Krátce po poledni přišel čas na PVZP FénixRun. Charitativní závod měřil v Lednici 6 km a byl beznadějně vyprodaný. Na startu stanulo 396 závodníků, kteří měli možnost se proběhnout třeba kolem Apollónova chrámu. Za celou sezónu se na nadace prostřednictvím PVZP FénixRunu vybrala částka neuvěřitelných 1 043 861 Kč. Tím ale charita nekončí, díky našemu hlavnímu partnerovi, Skupině ČEZ, mohli běžci celou sezónu přispívat naběhanými kilometry do aplikace EPP Pomáhej pohybem. Na projekty, které byly vybrány přímo pro Běhej lesy, se díky aktivitě sportovců vybralo dalších 598 630 Kč.

Vraťme se ale zpět k sobotnímu závodu. Další na programu byly závody na 14 a 22 km. Krátkou trasu si zaběhlo 1 111 závodníků, ovládl ji pak slovenský rychlík Marek Lenčéš s časem 46:05 a více jak minutovým náskokem na druhého v pořadí. Mezi ženami pak první místo vybojovala Veronika Šindelářová v čase 56:51.

Dlouhou trasu na 22 km vyzkoušelo 644 běžců, první místo ukořistil Aleš Konečný (1:21:18). Těsný byl souboj mezi ženami, kdy první Veronika Palková (1:32:45) utekla druhé Míše Luňáčkové o pouhých 8 sekund.

Poslední závod série samozřejmě pohostil také vyhlašování absolutních vítězů celého ročníků, tedy Lesů pánů a Lesů paní. Titul Lesů pán si na krátkých trasách vybojoval Martin Koukal, dlouhé trasy ovládl Přemysl Vida a prvenství na extra dlouhých trasách si odváží Christopher Nymburg. Krátké trasy ovládla a titul Lesů paní si vysloužila Kamila Netíková, na dlouhých trasách excelovala Dominika Holá a prvenství na extra dlouhých trasách si letos vyběhala Milena Baráková.

Tím ale závodní den neskončil, všichni účastníci včetně doprovodu byli pozváni na afterparty, kde proběhlo důstojné rozloučení s úspěšnou sezónou. Celkově totiž Běhej lesy přivítaly v roce 2023 bez čtyř účastníků 15 tisíc běžců.

Co nás čeká dál? Během podzimu budou zveřejněny termíny závodů na příští sezónu, proběhne také odhalení nové lokality a záhy odstartují registrace na rok 2024. Máte se na co těšit!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost