Rok běhání s Milošem Škorpilem

Když chcete začít běhat, koupíte si boty. Když chcete, aby vás někdo naučil běhat správně technicky a metodicky a narazíte na stránky Běžecké školy, objednáte si tréninkový plán s individuálním tréninkem. Pokud si objednáte roční plán s individuálním tréninkem, vyjde vás to i s botami na 18 tisíc plus.

Začínáte běhat, chcete to dělat správně, běháte dlouho, ale nezlepšujete se, máte vyšší cíle, ale nedaří se vám je naplnit? Tak právě pro vás mám nabídku: Individuální roční tréninkový plán, čtyři společné tréninky a jeden pár bot Salming nebo Leguano, a to vše za 12 tisíc.

Před sedmi lety se začala v rámci televizní reality show Parta maraton připravovat šestice lidí, kteří, až na jednu výjimku, neběhali. Přesto si dali za cíl absolvovat maraton. Pět z nich jich to pod mým vedením zvládlo, jen jedné účastnici vleklé zdravotní problémy nedovolily přípravu dokončit.

Ve stejné době začal běžet projekt Maraton s Milošem a Salmingem pod 4, který vloni vystřídal projekt Maraton za 365 dní. 

Ty programy se hodně povedly, poznal jsem při nich několik desítek skvělých lidí, mnoho z nich se stalo mými přáteli, mnozí se přátelí mezi sebou. Přesto jsem však dospěl k názoru, že příprava na maraton není pro všechny, a tak jsem se rozhodl nabídnout projekt Rok běhání s Milošem Škorpilem.

Tento projekt je určen všem. Proto se nebudou všichni připravovat podle jednoho plánu (upraveného jen podle dnů, kdy mohou trénovat), ale každý dostane naprosto originální plán vytvořený jen pro něj. To znamená, že se mohou přihlásit bez obav, že to nedají, i ti, kteří ještě ani běhat nezačali, ale láká je to, jen nevědí, jak začít a pokračovat, aby si nic neudělali – naopak, pomohlo jim to zlepšit zdraví, fyzickou kondici, upravit (udržet si) váhu.

Zrovna tak je projekt určený těm, kdo už běhají roky, ale po počátečním zlepšení jejich výkonnost stagnuje či dokonce klesá. Pak jsou tu ti, kteří běhají výkonnostně, a rádi by svou výkonnost posunuli výše.

Plán však velmi dobře využijí i ti, kteří běhají různé běžecké série: Běhej lesy, Run Czech, Run Tour, nebo naopak týmové štafety Vltava Run počínaje a Unicredit Prague Relay konče.

Jediné, co bude v programu stejné, budou společné výběhy, tedy jejich termíny a náplň. V rámci společných tréninků půjde hlavně o výuku běžeckého stylu, o to, ukázat si v praxi, že běh je skvělý prostředek pro relaxaci a zábavu. Na trénink budete moci s sebou vzít i své přátele (přítelkyně), rodinné příslušníky, třeba jim to pomůže pochopit, proč běháte a přidají se k vám, místo toho, aby s vámi vyběhli.

Partnery projektu jsou Salming a Bosoboty Leguano. Díky nim si v rámci projektu můžete vybrat jeden pár bot podle vlastního výběru. V přihlášce proto zaškrtněte, zda chcete Salming či Leguano. Jaký model si pak konkrétně vyberete, si už domluvíte na prodejně.

V poznámce v přihlášce je napsáno: ostatní informace k tréninku probereme osobně s každým účastníkem. Tím je míněno, že všechny ostatní informace ohledně tréninkového plánu si domluvíme buď pomocí e-mailu, případně si zavoláme.

Po obdržení přihlášky každému osobně potvrdím e-mailem, že jsem jej do programu přijal, a pošlu mu informaci ohledně uhrazení finanční částky za program.

Přihláška

Poznámka – přihlásit se můžete do 31. října 2023

Proč byste se měli do programu přihlásit 

Poprosil jsem několik přátel, aby se s vámi podělili o zkušenosti se mnou, s mým přístupem ke klientům, s mými požadavky na ně:

Nikola Ducová

Proč byste si měli vybrat Miloše jako svého trenéra běhu? Spolupráce s ním mi dala tréninkovou strukturu a stabilitu, kterou jsem potřebovala. Díky němu mám jistotu, že jsem připravena na konkrétní závody a plnění dlouhodobých cílů a snů. Co je ještě důležitější, Miloš změnil můj přístup k běhu – naučil mě, že nejde jen o čísla, ale o udržitelnost a radost z pohybu. Když vidím, v jak skvělé je Miloš kondici, i ve svých skoro sedmdesáti letech, je to pro mě obrovskou motivací do budoucna.

Jiří Krejčí – vítěz evropského poháru dálkových běhů

Treninkový plán od Miloše je záruka kvality ve smyslu profesionálně sestavený individuální plán pro každého. A je jedno, jestli člověk bude běhat jen pro sebe, anebo na nějaké vyšší úrovni. Vždy bude mít záruku odpovědného přístupu, který je založený na osobních  zkušenostech, vzdělání a lidském přístupu.

Jiří Paseka

Tréninkový plán od Miloše mi dal jasná pravidla a řád, jak na to. Na co? Jak uběhnou prvních 5, 10 km, jak uběhnout půlmaraton, prostě jak uběhnout to, co se rozhodnu/nebo co si umanu uběhnout.

A co mi to přineslo? Pochopil jsem, že kdokoliv může začít běhat, pokud pochopí několik základních myšlenek, které Miloš v přípravě praktikuje: 

 • začni chůzí, přejdi na indiánský běh, začni běhat a pak už jde jen o to, kam své běhání budeš chtít směřovat (posunout).
 • chceš zrychlit? Tak zpomal!

Čeho si však nejvíce vážím je osobní přátelství, pravidelné setkání na charitativních a sportovních akcích s kamarády, kteří dokázali pro většinu z nás hobíků těžko představitelné mety.

Milan Šumný – 5. a 3. místo na Spartathlonu, 3. a 2. místo na MČR v běhu na 24 hodin

Proč si objednat tréninkový plán u Miloše? Proč spolupracovat s Milošem?

 • osobní přístup
 • přizpůsobení tréninku na pracovní vytížení 
 • přizpůsobení rodinným podmínkám
 • férová, jasná a přímá zpětná vazba
 • plán vycházející z vlastních zkušeností 

Díky plánu od Miloše máš návod na to, jak správně trénovat, ale i na to, jak nejlépe naslouchat svému tělu. A jako nadstavba, jak si užívat svůj života běh.

Milan Zápotocký

Proč jsem si objednal už opakovaně tréninkový plán od Miloše? Tak zaprvé, člověka s takovou zkušeností s během obecně, trénováním jak “profesionálů”, tak i “laiků” tady v Česku těžko najdete. Zadruhé, opravdu to není blázen, který vám bude nutit “předepsané postupy”, ale přizpůsobí plán vašim možnostem a požadavkům. Například pro mne bylo podstatné do plánu dostat předem dané závody, běhání o dovolené do kopců, možnosti mého pracovního týdne… a tak dále. A zatřetí jsem lajdák, takže plán potřebuji. 

Mimo to se mnou dovede konzultovat postup a poradit v případě výpadku v tréninku. A hlavně je to člověk, kterému věřím. To je myslím to nejpodstatnější. 

Petr Exnar

Celý život potkávám hodně lidí. Od těch skvělých až po ty, co mě učí, jak se to nemá dělat. Jestli mi někdo něco opravdu dal, tak je to Miloš Škorpil. Často přemýšlím o tom, jestli je moje láska k barefoot větší, než jeho k běhání. Miloš Vás nenaučí jen lépe běhat, ale i lépe žít. Je to můj celoživotní běžecký guru a největší osobnost, kterou si v běžeckém světě po Zátopkovi dovedu představit.

Pomalý Pepa Cupal

Pod Milošovo křídly získá člověk nejen čistší běžecký styl a lehčí krok, díky němuž doběhne dál, rychleji, a s menší námahou, než kdykoliv předtím, ale „nakazí“ se i čirou radostí z pohybu i ze sebe sama. Ale bacha! Než si člověk s tímhle chlapíkem něco běžeckého začne, měl by mít na paměti, že je pak víc než pravděpodobné, že se pro něj už napořád stane běh nedílnou součástí života. Je to zkrátka návykové! Kdo se téhle krásné závislosti nebojí, smí vstoupit…

Jana Zimova

Miloš mi do tréninku přinesl mezilidské souznění.

Ochotně se sejde s obyčejným hobíkem, trpělivě vysvětlí techniku, proč běhat podle tepovky a nastaví trénink tak, aby vás bavil. 

Jako bonus pak dosáhnete svého nastaveného cíle.

(A když ne, tak vás povzbudí a příště vám udělá osobního vodiče!)

P.S. Protože je stále v běhu, vyplavuje okolo sebe jen pozitivní náladu. A to je v dnešní době nejvíc! 

4 Komentáře

 1. Lucka

  Ahoj, zajímalo by mě, kde se budou konat společné tréninky?
  Boty je možné vybrat jakékoliv, nebo jsou za každou značku jen vybrané určité typy bot?
  Moc díky za odpověď.
  Lucka

  Odpovědět
  • Miloš Škorpil

   Lucko, společné tréninky probíhají v Praze. Pokud jde o boty, tak je možné si vybrat značku, tedy Salming nebo leguano a od té pak libovolný model, který je právě v prodeji.
   Miloš

 2. Eliška A. Kubičková

  Je zde nějaký email, kam lze zaslat dotazy?

  Odpovědět
  • Miloš Škorpil

   Eliško, jsme přátelé na FB, tak mi napiš zprávu na messengeru.
   Miloš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost