Za kolik bys teď dal desítku 

Za kolik bys teď dal desítku

Občas dostanu otázku, na kterou neumím odpovědět. Otázku, která není z těch, na něž mám odpověď téměř vždycky, tedy z těch týkajících se věcí okolo běhu. Ale odpovědět na to, jak rychle bych nyní zvládnul uběhnout tu či onu vzdálenost, odpovědět neumím. Neumím, protože vůbec netrénuji tempo.

Když si jdu zaběhat, tak běžím, někdy rychleji, někdy pomaleji, někdy se jen tak plížím. Zastavím se, pokochám se a čas – ten neřeším vůbec.

Pak se postavím na start nějakého závodu, postavím se úplně dozadu startovního pole a startovní čáru protínám mezi posledními. Pomalu se probíjím vpřed, zahlédnu-li před sebou nějakou oběť (někoho známého), neslyšně se k němu zezadu přiblížím, a pak dupnu na plyn a přeženu se kolem něj, aby se moc necukal a nechtěl mi to vrátit. 

Takto se pomalu posouvám startovním polem dopředu a je mi fajn.

Za kolik bys teď dal desítku

Ve Zlíně jsem si zvolna doběhl na metu 10 kilometrů, plánoval jsem to dát za nějakých 58 minut a bylo to za 53 minut. Včera jsem to běžel v průměrném tempu 4:54 min/km, tak si říkám, že bych si mohl dát v září na Run Tour v Praze desítku pod 50 minut.

A teď mám dilema: mám se na to začít systematicky připravovat, nebo běhat dál na pohodu a prostě to tam fláknout?

Jo a včera, jsem si ještě, protože jsem lempl, lempovatej, musel v průběhu závodu zavazovat tkaničku :).

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost