Zátopek

Zátopek

Dnes trochu umřeme. Jak řekl, tak se stalo. Traduje se mnoho průpovídek, které jsou připisovány nejslavnějšímu běžci historie Emilovi Zátopkovi. O téhle se až tak moc nemluví, přesto si troufám napsat, že je pro jeho život nejtypičtější.
Možná je to proto, že ji pronesl pár hodin, respektive 42195 metrů před tím, než se nesmazatelně zapsal do historie sportu.
Kniha Emil Zátopek je vlastně knižně zpracovaný scénář filmu, který před pár měsíci nadchnul diváky nejen v České republice.
Film jsem zatím neviděl, chtěl jsem si vytvořit svůj vlastní názor, aniž bych byl zatížen uměleckým ztvárněním jeho protagonistů, režiséra, kameramana a vůbec všech, kteří mu dali duši.
A udělal jsem určitě dobře, protože úseky života Emila Zátopka, v knize popsané tak, jako by byl člověk jejich přímým účastníkem, mě doslova a do písmene mnohokrát posadily na zadek a uvědomil jsem si, jak barvitý, ale nijak lehký měl Emil život.
Co mě velmi oslovilo, je i jeho vzdorování vrchnosti, ale i osudu a schopnost se, byť někdy hodně křečovitě, všemu a všem vysmát.
Hlavně se z toho nepo…, zůstat i v té nejvypjatější chvíli, bez ohledu na následky, svůj!
Jestli hledáte motivaci k životu, chystáte se v životě zanechat výraznou stopu, tak kniha Emil Zátopek je ta, která vám k tomu určitě pomůže. A na rozdíl od filmu ji můžete mít vždy po ruce, pro případ, že budete mít pocit, že se váš život neubírá tou cestou, kterou byste chtěli.
To, co z nás činí výjimečné, nejsou naše přednosti, ale naše slabiny.
Přednosti nás předurčují k tomu, vyrovnat se stejně obdarovaným; chceme-li být nad nimi, musíme něco přidat, musíme zapracovat na svých slabinách.
To je odkaz Emila Zátopka, člověka s velkým srdcem, člověka, který byl obdarován nezměrnou vůlí a vytrvalostí, a přesto, že mu sudičky nenadělily ladnost gazelího běhu, stal se největším běžcem všech dob.
Běžte a staňte se vítězi svých životů!
Emil Zátopek, napsal: Jiří W. Procházka, vydalo nakladatelství Euromedia

Příběh pokračuje a jmenuje se Run with Emil Zátopek, více na Centro Ceko Roma.

Zátopek - Run with Emil Zátopek

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost