Zima je fuč, je čas jít, běžet dál

Zima je fuč, je čas jít, běžet dál

Běhání je ideálním katem tuků a komu se podaří k tomu upravit i stravovací návyky, bude lehčí a při běhu bude jen létat. Klíč k efektivnímu hubnutí je v rozumném přístupu ke sportu i k jídlu, přičemž není jedno, zda kalorie získáte z pečiva se sladkou polevou nebo z rýže, ovoce nebo zeleniny.

 Volné pokračování článku: Jarní výzva. Čtyři týdny pro životní restart.

Někdy stačí, když místo své oblíbené „koňské” dávky sacharidů ve formě pečiva s Nutellou posnídáte vajíčka se zeleninou, nebo tvaroh s ovocem a ořechy, nebo něco z oblíbených Daniných oblíbených snídaní. K obědu (večeři) by to mohlo být maso či ryba se zeleninou, případně vajíčka se zeleninou, jestliže jste měli sladkou snídani. Samozřejmě jako sportovci potřebujete i sacharidy, které můžete čerpat z celozrnné rýže nebo celozrnných těstovin – nejlépe k obědu, ovesných vloček k snídani, ovoce a zeleniny. 

Dostanete-li hlad mezi hlavními jídly, pak sáhněte po mandlích či ořeších, rozhodně je to lepší než různé sladké tyčinky (včetně sportovních) – nebudeme jim dělat reklamu. Hlavně se snažte při výběru jídla sahat po surovinách a co nejméně průmyslově zpracovaných potravinách. Prostě jezte to, co vyroste ze země, dozrává na stromech nebo běhá po polích, v lese či na dvoře. 

Plán na odpaření zimních kil

Týden první a druhý

pondělí

úterý

středa

čtvrtek

pátek

sobota

neděle

40 min volně (65 – 70% TF max) 

volno

15 min běh (60 – 70% TF max) – 10 min (80% TF max) – 15 min (70 – 60% TF max)

3x [10 kliků – 10 dřepů – 45 sek prkno]

volno

50 min (65 – 75% TF max)

3x [10 kliků – 10 dřepů – 45 sek prkno]

 Týden třetí

pondělí

úterý

středa

čtvrtek

pátek

sobota

neděle

50 min volně (65 – 70% TF max) 

volno

15 min běh (60 – 70% TF max) – 15 min (80% TF max) – 15 min (70 – 60% TF max)

3x [15 kliků – 15 dřepů – 50 sek prkno]

50 min (65 – 75% TF max)

3x [15 kliků – 15 dřepů – 45 sek prkno]

50 min (65 – 75% TF max) + 5x (2 min (90% TF max) – 2 min (65% TF max)

 Týden čtvrtý

pondělí

úterý

středa

čtvrtek

pátek

sobota

neděle

50 min volně (65 – 70% TF max) 

volno

15 min běh (60 – 70% TF max) – 20 min (80% TF max) – 15 min (70 – 60% TF max)

3x [15 kliků – 15 dřepů – 50 sek prkno]

60 min (65 – 75% TF max)

3x [15 kliků – 15 dřepů – 60 sek prkno]

50 min (65 – 75% TF max) + 5x (2 min (90% TF max) – 2 min (65% TF 

Zdraví je nejcenější co máme

Současná zdravotní prevence je aktem poslední záchrany a nijak člověka nemotivuje k tomu, aby se o své zdraví staral, proto by bylo rozumné nahradit jí prevencí prvního kroku, kdy člověk sám udělá první krok a pak další a další, aby byl zdravý.

Prostě se začne hýbat, chodit, cvičit, jinak se může velmi dobře a brzy stát, že prohraje svůj poslední závod – závod s časem, kdy bylo možné ještě něco smysluplného pro sebe, své zdraví, něco udělat.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost