Běhání v líných a pracovitých botách

Běhání v líných a pracovitých botách

Stalo se před dvěma roky: již tři týdny běháme s Petrem Exnarem každé pondělí a středu od sedmi ráno. Začali jsme, protože Petr potřeboval nakopnout zpět do tréninku a pořád bylo něco důležitějšího, co bylo třeba udělat. Tak jsem před něj postavil výzvu společných, byť na dálku, každý ze svého domova, pravidelných ranních tréninků.

A protože Petr prodává a běhá ve svých milovaných Leguánech, řekl jsem si, že tyto ranní výběhy v nich budu běhat taky.

Poté, co jsem minulý týden naběhal 100 kilometrů v Salming Recoil Prime, to bylo jako sednout z Porsche do Trabanta.

Každý krok, každé odvalení nohy jsem musel sakra těžce odpracovat. A v duchu jsem smekal před těmi, kteří běhají v minimalistických botách a jsou schopni běžet 10 km pod hodinu či maraton kolem 4 hodin. 

V tu chvíli jsem si o to více uvědomil, jak člověku technické boty pomáhají běhat rychleji.

Zároveň jsem si znovu ověřil, že když nešlapete pod sebe, neběžíte (byť naklonění) vzpřímeně, tak je jedno, v jakých botách běháte.

Běhání v líných a pracovitých botách

 

Protože ani technické, ani minimalistické boty vás nenaučí běhat technicky správně, když nevíte jak.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost