Běžci dobré vůle pomohou malému Adámkovi a jeho mamince

Pátý ročník Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové tradičně pomůže rodinám v tísni. Jeden z příjemců pomoci bude i tříletý Adámek, který kvůli dětské mozkové obrně potřebuje speciální zdravotní kočárek. Maminka Adámka je samoživitelka a kromě toho, že se stará o dvě malé děti, sama se potýká se zdravotním handicapem.

Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové

Tříletý Adámek trpí dětskou mozkovou obrnou s částečným ochrnutím končetin na pravé straně těla. Není schopen samostatné chůze, pouze leze. Jeho hrubé motorické schopnosti odpovídají jedenáctiměsíčnímu dítěti. O Adámka a jeho staršího pětiletého bratra se stará maminka – samoživitelka. Zatím nepracuje, veškerý svůj čas se snaží věnovat zlepšení Adámkova zdravotního stavu. Do zaměstnání se plánuje vrátit, až bude syn větší a samostatnější.

Zdravotnické pomůcky, které Adámek potřebuje, jsou nákladné. A pokud je nehradí zdravotní pojišťovna, je pro Adamovu maminku obtížné pořídit je. V současnosti by jim oběma velmi pomohl odlehčený zdravotní kočárek. Do obyčejného kočárku se Adámek již nevejde. Navíc běžné kočárky jsou těžké a pro maminku, která má skoliózu páteře a lehkou formu dětské mozkové obrny, stěží ovladatelné. Většinou je to však právě ona, kdo musí kočárek tlačit.  

„Byla by to pro nás velká pomoc, protože vše pro Adámka, co nehradí zdravotní pojišťovna, je drahé. Chci mu dopřát to nejlepší, aby se co nejdříve zlepšil a začal chodit. Adámek nemá lehký start do života a bude to vyžadovat ještě velké úsilí, aby se alespoň částečně vyrovnal svým zdravým vrstevníkům. Znám to bohužel z vlastní zkušenosti,“ říká Adamova maminka.

Zúčastněte se 5. ročníku charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové nebo si zakupte virtuální startovné a pomozte mamince samoživitelce se dvěma dětmi uhradit vhodný zdravotní kočárek pro Adámka, který jim oběma ulehčí život. Jeho celková pořizovací částka činí více než 40 000 Kč. Každý dar má nesmírnou cenu a moc změnit život k lepšímu. Z celého srdce děkujeme.

Registrace na Běh dobré vůle

Více informací o tom, komu závod pomůže

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost