Evangelium pohybu a Běhání pro všechny, návody na zdraví v každé době

Gaučo, Mačo a Kaučo se přou, jak na to, když chcete zrychlit svůj běh

Ještě než začala doba coronavirová, začal se inzerovat pohyb. V současné době taky vidíte významné osobnosti, do nichž byste nikdy neřekli, že mají k pohybu blízko, ukazovat, jak je pohyb a otužování skvělé pro zdraví. Bohužel, tím to končí. Je sice skvělé lidi postavit na nohy, ale když jim neřeknete, co teď dál, tak si po čase zase sednou, protože jak to známe všichni, stát dlouho nikdo nevydrží.

Návštěvníci Běžecké školy ví, že 26. listopadu nám s Danou vyjde knížka Fit i bez fitka, která byla napsána právě pro lidi, kteří se nyní zvedají a rádi by věděli, co teď. Ale někdy i tři týdny je dlouhá doba, zvláště když je člověk připravený začít hned teď. Pro ty mám dobrou zprávu. I pro ně mám tip, dokonce dva, na dvě knihy.

První jsem napsal s Pavlem Kosorinem před dvěma roky a jmenuje se Běž a nepřestávej aneb Evangelium pohybu. Druhou jsem napsal vloni a jmenuje se Běhání pro všechny.

Běž a nepřestávej aneb Evangelium pohybu

Tuhle knížku mám rád pro její nadčasovost, která spočívá v tom, že ten, kdo v ní zalistuje, dostane nejdříve nálož pozitivní motivace, která jej postaví na nohy. V druhém kroku se mu dostane vysvětlení, co se v jeho těle děje, když převážně sedí a konzumuje. V souvislosti s tím je mu vysvětleno, jak se jeho fyzická kondice a zdraví začne zvedat a zlepšovat, když se kromě toho, že se zvedl, začne i pravidelně hýbat, a že při tom nemusí podávat žádné sportovní výkony. No a nakonec dostane množství návodů, z nichž si každý vybere ten, který je mu nejbližší a může se do toho pustit.

Tahle knížka cílí hlavně na ty, kteří se chtějí hýbat, jen dosud nevěděli, jak se do toho pustit, aby se hned nezhuntovali, není tedy hlavně pro běžce či běžkyně, jak by mohl název napovídat. To běž totiž znamená stejně tak dobře chůzi jako běh, a klidně můžete tyto dva nejčastější způsoby lidského pohybu spojit a praktikovat indiánský běh nebo jogging.

Běhání pro všechny

Tahle knížka, jak píšu i jinde, je taková knižní podoba televizního seriálu Parta maraton. A ano, je hlavně pro ty, kterým se zalíbilo běhání, nejen kvůli tomu, že je to sport, kterému se věnuje čím dál tím více lidí, ale protože by to prostě taky chtěli zkusit. Zkusit tak, aby je to nebolelo a byli schopní u toho dlouho vydržet. Prostě běžet a nepřestat.

Běhání pro všechny nabízí šest příběhů lidí, kteří nikdy neběhali, nebo jen sporadicky a kterým běh pomohl najít jeden ze smyslů svého života. Schválně nepíšu, že smysl života, protože pak by běhání propadli natolik, že by je běh opanoval a stal by se pro ně dalším důvodem stresování, což je přesně opak toho, co by měl v životě člověka běh představovat. Běh by měl totiž člověku do života přinést relax, uvolnění, zklidnění, pohodu. Přesně to, co nyní tak toužebně chceme a hledáme.

V Běhání pro všechny najdete roční tréninkový plán pro lidi, kteří po letech vstanou z gauče, tréninkový plán pro ty, kteří chtějí zhubnout, mohou běhat jen ráno. Tréninkový plán pro kancelářské krysy, tréninkový plán pro dříve narozené. Najdete zde však i dva naprosto originální plány, které nenajdete v žádné jiné knížce o běhání, ať mojí, či vydané ve světě. Jeden je roční a druhý dvouletý, a měli byste se podle nich zlepšit na 5 kilometrů, 10 kilometrů, půlmaraton a maraton, tak, abyste ze svých výkonů měli dobrý pocit a uspokojili vaše ego.

Obě knihy si můžete objednat na našem e-shopu. Navíc, objednáte-li si je u nás, dostanete je i s mým podpisem, případně osobním věnováním, budete-li si to přát. Obě knížky budou určitě i vhodným vánočním dárkem, chcete-li někoho rozhýbat či rozběhat, aby byl zdravý, v dobré kondici a mohli jste si tak společně užívat šťastný života běh!

Běž a nepřestávej si můžete objednat zde
Běhání pro všechny si můžete objednat zde

P.S. Objednáte-li individuální trénink pro sebe či jako dárek pro někoho jiného do konce tohoto roku, dostanete vy nebo obdarovaný jednu z těchto knih jako metodickou pomůcku a můj dárek k Vánocům. Při objednávání tréninku s dárkem zadejte kód DÁREK.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost