Proč se přihlásit do týmu lidí, kteří chtějí rok běhat podle individuálního pánu Miloše Škorpila

Zeptali jsme se na to trenéra kondičních běžců „Bílinská (j)Elita“ Martina Štěcha. A co on na to: Dovolím si poznamenat pár slov k tréninkovým metodám běhu od Guru Miloše Škorpila.

Popravdě, pokud se vám nechce běhat, není to nic špatného. Byl jsem před pár lety stejný. Ne že bych byl líný, ale “provozoval” jsem několik různých sportů střídavě, dle chuti a dle toho, jak jsem se cítil. Běh mi byl jedním z doplňkových sportů, protože skladba muskulatury mého těla (čti váha) rozhodně není a nebyla nikdy běžecká. Kdo by si však nechtěl udržovat kondici a být stále mlád, alespoň psychicky, když ani čas Albert Einstein neuměl zastavit?

Klíčové je najít strategie, které vám pomohou získat motivaci a začít běhat. Tedy stanovit si realistické cíle, pomůže připojení se k běžecké komunitě a spousta dalších vychytávek, jako jsou rady správného běžeckého stylu, intervalových tréninků, ale také správných odpočinků. Kromě těchto uvedených tipů existují i další – a ty se právě můžete dozvědět při absolvováni běžeckých kempů či tréninkových plánů od Miloše Škorpila.

Já osobně s Milošovými plány pracuji několik let, ať už v počátku jako hobík, tak posléze jako akreditovaný trenér kondičního běhu od Českého atletického svazu a věřte, že jsem stále spokojený pivař, který uběhne půlmaraton po padesátce pod hodinu padesát a maraton pod čtyři, o čemž se mi mohlo před pár lety jen zdát. Vše naštěstí není o čase, ale hlavně o zdraví a kondiční pohodě, proto je důležité poznamenat, že neexistuje univerzální tréninkový plán, který by vyhovoval všem.

To, jestli je plán od Miloše Škorpila pro vás dobrý, závisí na vašich individuálních cílech, potřebách a fyzické kondici. Avšak stále platí, že ten, kdo ho absolvoval a hlavně dodržoval, si vždy zlepšil zdraví, kondici a běžeckou pohodu.

Jak se můžete do programu přihlásit

Přihlášku a podrobnější informace najdete v článku Rok běhání s Milošem Škorpilem

P.S. Po prvním týdnu od vyhlášení programu je jasné, že se formuje skvělá parta lidí, kteří vědí co chtějí, ale na druhou stranu taky vědí, že běh je úžasný, ale na druhou stranu není v životě všechno.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: <a href="https://bezeckaskola.cz/author/milos-skorpil/" target="_self">Miloš Škorpil</a>

Autor: Miloš Škorpil

Miloš Škorpil (nar. 1954) se aktivně věnuje běhu 55 let. Trenérství se věnuje 45 let. Specializuje se na pomoc začátečníkům a hobby běžcům a běžkyním. Současně také pomáhá těm, kteří chtějí být zdraví a fit. Individuální tréninkové plány na míru a individuální tréninky s Milošem Škorpilem si můžete objednat v rubrice: Nabídka veřejnost